مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه سبزوار گفت: ولایت بزرگترین نعمتی است که خداوند به انسان عطا کرده است.

حجت الاسلام حسین علیپور در گفت و گو با بصیر سبزوار با اشاره به دهه ولایت و امامت اظهارداشت: خداوند در روز قیامت از نعمت ها سوال کرده و بزرگترین نعمتی که حق تعالی به انسان عطا کرده است نعمت ولایت است.

 

وی با اشاره به نزول آیه ولایت تصریح کرد: خداوند در این آیه اتمام نعمت را به وسیله ابلاغ ولایت می داند و این بدان معناست که نعمت های پروردگار  بدون نعمت ولایت کامل نخواهد شد.

 

علیپور با بیان اینکه قدر شناسی نسبت به نعمت ولایت باید در جامعه نهادینه شود تصریح کرد: گاهی دیده می شود که برای ریختن چند قطره آب اضافی بر زمین استغفار می شود که کار بسیار خوبی است اما برای بی توجهی به نعمت ولایت تکدری در انسان به وجود نمی آید.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه سبزوار به ولی فقیه در زمان حاضر اشاره کرد و افزود: ولی فقیه نیز شاخه ای از ولایت ائمه است و نباید نسبت به این مسئله سهل انگار و سهل اندیش باشیم.

 

وی با بیان اینکه همانطور که برای امور شخصی و اقتصادی خود دغدغه داریم تاکید کرد: ولایت باید به مهم ترین اصل زندگی تبدیل شود و اصلی ترین نقش را در زندگی انسان بازی کند.

 

علیپور با اشاره به واقعه غدیر خم بیان داشت: این واقعه از بزرگترین امتحان هایی خداوند بود که برخی خواص نتوانستند از آن سربلند بیرون بیایند و این افراد سبب دو دستگی و تفرقه در دین رسول خدا شدند.

 

وی با بیان اینکه عدم ولایت پذیری درهنگام واقعه غدیر خم عواقب سختی مانند شهادت امام حسین را در پی داشت تصریح کرد: امروزه نیز فاصله گرفتن از ولایت سبب خواهد شد تا جامعه دچار کربلایی دیگر شود.

انتهای پیام/