مسئول بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از امحا بیش از هشت تن مواد خوراکی غیر بهداشتی در سبزوار خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار،حسین عمادی نژاد با اعلام این خبر  گفت: در بازدید های کارشناسان بهداشت محیط در فصل تابستان  در مجموع ۸ هزار و ۶۵۰کیلوگرم مواد خوراکی غیربهداشتی و تاریخ گذشته کشف و از چرخه مصرف خارج و معدوم شد.

وی با تاکید بر نظارت های مستمر بر مراکز عرضه مواد خوراکی و فروشگاههای سراسر شهرستان  اظهار داشت : نظارت بر فعالیت مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و انجام بازدیدهای بهداشتی از جمله وظایف و ماموریت های واحد بهداشت محیط این مرکز است که به صورت مستمر انجام می شود.

وی با اعلام اینکه در فصل تابستان امسال ۷هزار ۴۵۲ مورد بازدید از اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد خوراکی صورت گرفته افزود: یکی از مهم ترین مراکز مورد بازدید رستوران های بین راهی که طی بازیدهای دوره ای  ۳۲ مورد بازرسی از این اماکن انجام شده است.

وی با تاکید بر اهمیت نظارت بر واحدهای تهیه و عرضه مواد غذایی گفت: این واحدها نقش مهمی در تامین و ارتقای سطح سلامت مردم دارند از این رو در گشت های مشترک بین سازمانی و گروهی از این مراکز توسط بازرسان بازدید می شود.

مسئول بهداشت محیط اضافه کرد: در خصوص سلامت آب اشامیدنی نیز یک هزار و ۵۸۴ مورد کلر سنجی از آب آشامیدنی انجام و ۱۶۷ مورد نمونه برداری آب صورت گرفت است .

ضمنا سامانه بهداشت ۱۹۰ جهت رسیدگی به تخلفات بهداشتی می باشد که شهروندان می توانند هرگونه رفتار غیر بهداشتی را از طریق شماره تلفن مذکور اطلاع رسانی تا سپس مورد بررسی قرار گیرد .

 

انتهای پیام/