هفتم شهریور ماه انتخابات شورای شهر برای تعیین هئیت رئیسه جدید در سال آخر دوره چهارم به شیوه ابداعی برخی اعضاو تنها رای گیری برسر کلیات برگزار شد و ترکیب هیئت رئیسه مانند سال قبل باقی ماند.

به گزارش بصیر سبزوار، شیوه برگزاری انتخابات به روش ابداعی مورد اعتراض دونفر از اعضا قرار گرفته به گونه ای که یکی از اعضا که خود نیر کاندیدای نایب رئیس بوده به جهت اعتراض به این شیوه جلسه شورا را ترک کرده است.

مهدی مقصودی عضو شورای شهر سبزوار هم که به شیوه انتخابات هیئت رئیسه اعتراض داشته در گفت و گو با بصیر سبزوار این انتخابات را مغایر با روح قانون دانست و اظهارداشت: از نظر بنده این نوع برگزاری انتخابات نه وجاهت قانونی داشته و نه با روحیه شورا سازگاری دارد.

وی با اشاره به رفتارهای برخی اعضا شورای شهر در نحوه برگزاری جلسات بیان داشت: رفتارهای کدخدا منشی باید پایان پذیرد و این شیوه گرداندن شورایی که با رای مردم پای کار آمدن نیست.

مقصودی با اشاره به اینکه مردم محرم شورا هستند تصریح کرد: غیر علنی برگزار کردن جلسات شورا تنها در موارد خاص و به نظر رئیس شورا است و این درصورتی است که انتخابات هیئت رئیسه امری محرمانه نیست که دوستان آن را به صورت غیر علنی برگزار کرده اند.

وی برگزاری این نوع رای گیری و انتخاب هیئت ریسه را عدم اعتقاد به کار شورایی دانست و بیان داشت: این اقدام نوعی تخلف اداری است.

پس از برگزای  انتخابات به شیوه کدخدا منشی در حال حاضر اعضا شورا منتظر نظر کمیته انطباق برای تایید و یا رد نظر شورای شهر در خصوص انتخابات هیئت رئیسه هستند.

گفتنی است نامه اعتراضیه برخی از اعضای شورای شهر نیز در فضای مجازی منتشر شده است.

متن نامه مهدی مقصودی و مسعود پسندیده خطاب به ریاست شورای شهر

به نام خدا

ریاست محترم شورای اسلامی شهر سبزوار
با اهداء سلام و تحیّات
احتراما ضمن سپاسگزاری از زحمات حضرتعالی و دیگر همکاران محترم عضو هیأت رییسه در طول مدت دوسال ماضی به عرض می رساند؛
با توجه به اتمام مدت زمان قانونی هیأت محترم رئیسه ی فعلی در تاریخ دوازدهم شهریور نود و پنج، اینجانبان متقاضی برگزاری انتخابات قانونی هیأت رئیسه ی جدید در موعد مقرر می باشیم.
لذا مقتضی است اقدامات لازم در خصوص تشکیل جلسه و برگزاری انتخابات هیأت رئیسه را معمول فرمایید.
یادآور می شود، جلسه مورخه هفتم شهریور با دستورکار انتخاب هیأت رئیسه که منتج به رأی گیری نسبت به کلیات موضوع گردید، بنا به نص صریح قانون، هیچ گونه وجاهت قانونی نداشته و انتخاب هیأت رئیسه می بایست بصورت واضح و مجزا برگزار گردد.
در پایان ضمن ابراز سپاس و ارادت قلبی به آن مقام محترم ، انتظار می رود نسبت به ارائه گزارشی از اقدامات دوساله ی هیأت رئیسه در صحن رسمی و علنی شورا بذل عنایت فرمایید.

انشالله زحمات خالصانه ی حضرتعالی و دیگر همکاران خدوممان در شورای اسلامی شهر سبزوار، مورد قبول درگاه احدیت قرار گیرد.

و من الله التوفیق
مهدی مقصودی/مسعود پسندیده