قائم مقام وزارت علوم گفت: مبنای حرکت موثر اقتصادی شرکت های دانش بنیان هستند.

به گزارش بصیر سبزوار،محمد سعید تسلیمی  در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان در شاخه های مختلف علم را تبدیل به ثروت عمومی خواهند کرد اظهارداشت: وزارت علوم از ایده ها و پیشنهاد هایی که در راستای بسط و گسترش این شرکت ها باشد استقبال خواهد کرد.

 

وی توسعه و رونق اقتصاد را بردوش شرکت های دانش بنیان دانست تصریح کرد: اقتصاد دانش بنیان حاصل شرکت های دانش بنیان است از این رو تمام همت وزارت علوم بر توسعه این شرکت ها است.

 

تسلیمی با بیان اینکه تعداد شرکت های دانش بنیان هر روز رو به فزونی است بیان داشت در حال حاضر بیش از۳۰۰شرکت دانش بنیان در حال فعالیت هستند.

 

وی یکی از راهبردهای مهم وزارت علوم را توجه به دانش نافع برای جامعه دانست و افزود: علم در حد اصطلاحات و بیان های علمی نمی تواند راهگشای اقتصاد شود.

 

قائم مقام وزارت علوم همچنین با اشاره به تاکید وزارت علوم مبنی بر راه اندازی آزمایشگاه های مرکزی در دانشگاه ها عنوان کرد: در حال حاضر مشغول بررسی و امکان سنجی برای تهیه تجهیزات و اقلام مورد نظر آزمایشگاه هستیم.

 

وی با اشاره به افزایش رشته های دانشگاهی بیان داشت: خط قرمز وزارت علوم افزایش بر مبنای کیفیت است و کمیت در نظر نخواهد بود.

 

انتهای پیام/