رئیس اداره اوقاف سبزوار از اهدا 25 سری جهیزیه به نو عروسان سبزواری همزمان با سالروز ازوداج حضرت علی(ع)وفاطمه (س) خبرداد.

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام حسین نیساری با اعلام این خبر بیان داشت: همزمان با شب ازدواج آسمانی حضرت علی(ع) وحضرت زهرا(ع) طی مراسمی در بارگاه مقدس امامزاده شعیب ابن موسی اقلام جهیزیه به ۲۵ نوعروس سبزواری تقدیم می شود.

 

وی با بیان اینکه هزینه تامین جهیزیه ها از محل عواید موقوفات سبزوار است تصریح کرد: یکی از محل خرج ها عواید موقوفات سبزوار کمک به نیازمندان و تسهیل ازدواج آنها است.

 

نیساری با اشاره به تاکیدات فراوان مبانی اسلامی به ازدواج آسان ادامه داد: متاسفانه ترویج تجمل گرایی در بین جوانان سب شده است تا این امر مبارک برای بسیاری از جوانان امکان ناپذیر و یا با سختی های فراوانی باشد.

 

رئیس اداره اوقاف سبزوار با بیان اینکه جامعه ما به عنوان یک جامعه مسلمان شیعی باید از الگوهای دینی خود که همان ائمه اطهار هستند پیروی کنند افزود: مراسم ازدواج بزرگ بانوی جهان به سادگی هرچه تمام تر به انجام رسیده که این خود نشان از تاکید پیشوایان دینی ما برای برگزاری هر چه ساده تر ازدواج است.

 

نیساری یکی از اهداف اصلی اجرای این طرح را ترویج فرهنگ حسنه وقف و بویژه وقف برای ازدواج جوانان دانست و بیان داشت:  این برنامه  ضمن ترویج فرهنگ ازدواج آسان به تبیین و ضرورت وقف برای امر ازدواج جوانان می پردازد.

انتهای پیام/