نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: 3هزار میلیارد تومان اعتبار برای صندوق نوآوری و شکوفایی تصویب شد.

به گزارش بصیر سبزوار،رمضانعلی سبحانی فر صبح امروز در کارگروه اقتصاد مقاومتی سبزوار در دانشگاه حکیم با بیان اینکه ۲۷ درصد میانگین تولید ناخالص کشورهای پیشرفته از شرکت های دانش بنیان است اظهارداشت: درراستای توجه به تجاری کردن علم ۳هزار میلیارد تومان اعتبار برای صندوق نواوری و شکوفایی تصویب شده است

 

وی با اشاره کسب رتبه اول تولید علم در منطقه و رتبه ۱۶ در جهان  بیان داشت: متاسفانه در زمینه تجاری سازی علم در رتبه ۹۰ دردنیا قرار داریم.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی به  تصویب ماده ای در برنامه ششم توسعه با هدف حمایت از پژوهش اشاره کرد و افزود: بر اساس این ماده، اعتبار پژوهش های تقاضا محور با حمایت ۴۹درصدی دولت همراه خواهد بود به گونه ای که ۵۱درصد از اعتبار توسط کارفرما و مابقی توسط دولت پرداخت می شود.

 

وی با بیان اینکه مجلس با تصویب قوانین تسهیل کننده بخش پژوهش و تجاری کردن علم خواهد بود تاکید کرد: ریل گذاری درست با تصویب قوانین انجام شده است و باید بر اساس این ریل گذاری ظرفیت ها شناخته و کاربردی شوند.

 

سبحانی فر به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری در یک دهه اخیر به بحث اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: در دنیای مدرن کشورهای استعمار گر برای اشتعمار دیگر کشور ها روی به جنگ ها ی اقتصادی آورده اند واز طریق دراختیار گرفتن اقتصاد در صدد هستند تا به استعمار خود ادامه دهند.

 

وی به فرهنگ سازی برای پیاده کرده گفتمان اقتصاد مقاومتی در جامعه اشاره کرد و ادامه داد: نقش روحانیون دراین زمینه بسیار پررنگ است تا با استفاده از آموزه های دینی این گفتمان در جامعه نهادینه شود.

 

انتهای پیام/