مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در سال جاری هدف گذاری برای افزایش 100هکتار به سطح زیرکشت گلخانه ای در استان انجام داده ایم.

به گزارش بصیر سبزوار،مزروعی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۲۱۴هکتار کشت گلخانه ای در سطح استان وجود دارد اظهارداشت: در سال گذشته بیش از ۴۰هکتار گلخانه ایجاد شده است و با برنامه ریزی های انجام شده در ستاد توسعه گلخانه ها درصددهستیم تا این رقم را به ۳۱۴ هکتار برسانیم.

 

وی همچنین در خصوص جذب اعتبارات صنایع تبدیلی عنوان کرد: اعتبارات این بخش از صندوق توسعه ملی تامین می شود و ما تاکنون بیش از ۷۹۹میلیارد طرح برای ایجاد صنایع تبدیلی در استان به این صندوق ارائه داده ایم.

 

مدیر کل جهاد کشاورزی همچنین به جذب ۱۶ درصد اعتبارات از محل منابع داخلی در سال ۹۳ اشاره کرد و افزود: این رقم در سال ۹۵به ۲۳دردصد رسیده است و امیدواریم رقم جذب ۳۰درصدی برای سال ۹۵ محقق شود.

 

مزورعی همچنین با بیان اینکه ۱۱هزار کیلومتر طرح انتقال آب با لوله در استان باید انجام گیرد  بیان داشت: سال قبل تنها ۵۶ کیلومتر از این میزان  به انجام رسیده، که مشکل اصلی دراین خصوص هم نبود اعتبار کافی برای انجام پروژها است.

 

وی ادامه داد: در صورت تامین ۲۰۰میلیارد اعتبار مورد نیاز برای سال جاری می توان سرعت پروژه ها را به حد مطلوب برسانیم.

 

مزروعی توجه ویژه نمایندگان در خصوص تامین اعتبارات برای این بخش را خواستار شد و تاکید کرد: کمک نمایندگان در جذب اعتبار انتقال آب ضروری است.

 

انتهای پیام/