مدیر کل جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی گفت: پایین بودن سرانه مصرف شیر در جامعه سبب می شود تا مازاد شیر در بین تولید کنندگان به وجود بیاید.

به گزارش بصیر سبزوار، مزروعی در حاشیه افتتاح سوله افزایش ظرفیت گاوداری در سبزوار با بیان اینکه سرانه پایین مصرف شیر در بین جامعه سبب وجود مازاد تولید در شیر است اظهارداشت: متاسفانه مصرف شیر در کشور کمتر از پنجاه درصد مقدار مصرف استاندارد است.

 

وی با بیان اینکه عرضه مستقیم شیر و ایجاد رقابت بین تولید کنندگان از عوامل مهم در راستای افزایش مصرف است تاکید کرد: برنامه هایی برای ایجاد مراکز عرضه مستقیم شیر در شهرهای بزرگ استان نظیر سبزوار و مشهد داریم.

 

مزورعی با اشاره به اینکه شیری که در حال حاضر به دست مصرف کننده می رسد با چربی ۱درصد و وزرن ۸۵۰گرم دربسته بندی است خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان باید همان شیر استحصال شده از دام را پاستوریزه کردو با همان غلظت به دست مشتری برسانند.

 

وی با بیان اینکه ارزش غذایی شیر استحصالی از دام بسیار بالاتر از شیر یک درصد است عنوان کرد: احترام به ذائقه مصرف کننده باعث افزایش مصرف شیر به عنوان یک ماده غذایی با ارزش بالا خواهد بود.

 

 

گفتنی است در ششمین روز از هفته دولت و با حضور مدیر کل جهاد کشاورزی ۷طرح آبیاری تحت فشار به طول ۳۵ کیلومتر و با اعتبار ۳و نیم میلیارد تومان در روستای یحی آباد به بهره برداری رسید.

 

طرح گلخانه پرورش گل رز در سبزوار نیز با اعتبار یک و نیم میلیارد تومان در زمینی به مساحت ۴۵۰۰متر مربع و با قابلیت پرورش سالانه ۵۴۰هزار تن گل دیگر طرح افتتاح شده در این روز بود.

 

انتهای پیام/