صبح امروز و در آغازین روز از هفته دولت فرماندار سبزوار سخنان تامل بانگیز در مورد برجام و افتخاراتی که برای کشور آورده سخنانی را بر زبان آورد.

به گزارش بصیر سبزوار،فرماندار سبزوار  خدمات ارائه شده در در نظام جمهوری اسلامی برآیند تمام دولت ها از ابتدای انقلاب تا کنون دانست.

،احمد برادران که درجمع  اعضا شورا و دهیاران روستاهای بخش مرکزی سبزوار سخن می گفت با تبریک هفته دولت اظهارداشت: انقلاب اسلامی سبب هویت بخشی و استقلال به کشور شدو خدمات ارائه شده از ابتدای انقلاب تا کنون را می توان برآیند نظام جمهوری اسلامی دانست.

 

وی مذاکرات هسته ای را بزرگترین افتخار دولت تدبیر دانست و افزود: یکی از وعده های دولت یازدهم حل مذاکرات هسته ای بوده است که تحقق یافته است.

 

برادران همچنین با اشاره به طرح تحول سلامت و ارائه خدمات بهداشتی درمانی در این حوزه بیان داشت: ۷۸هزار شهروند سبزواری در این طرح دارای دفترچه بیمه سلامت شده اند.

 

وی ادامه داد: دو سال ابتدایی دولت همزمان با مجلس غیر هم سو همراه بود که خوشبختانه ۱۹۸ نفر از نمایندگان مجلس گذشته نتوانستند به این دور راه پیدا کنند.

 

وی مخالفان برجام را کاسبان تحریم دانست و بیان داشت: کسانی که نفع خود را در تحریم ها می دیدند امروز با برجام مخالف هستند.

 

فرماندار سبزوار  مسکن مهر را فاجعه ای برای کشور دانست و ادامه داد: مشکلات جانمایی ،آب و فاضلاب و ارائه خدمات همراه این پروژه است.

وی همچنین به انتقاد از صدا و سیما پرداخت و عنوان کرد: کاش صدا و سیما زوایای مثبت برجام را نیز بازگو کند.

 

فرماندار سبزوار البته از وعده های دولت مانند وعده حل مشکل اقتصادی در ۱۰۰روز هیچ حرفی به میان نیاورد.

 

 

کاسبان تحریم چه کسانی بودند؟

 

کاسبی با تحریم، اصطلاحی است که  رئیس دولت یازدهم و حامیان دولت به‌شدت از آن استفاده می‌کنند.

اما سوالی که پس از شنیدن عبارت “کاسبان تحریم” به وجود می‌آید، این است که کاسب تحریم چه کسی است؟

باید گفت، آقای رئیس‌جمهور، کاسبان تحریم آن‌کسانی هستند که در دوران بحران ارزی کشور صرافی تاسیس می‌کنند و ارز و طلا و نقره خریدوفروش می‌کنند.

می‌دانید که خریدوفروش ارز در دوران بحران ارزی کشور چه کاسبی پر درآمدی بود…؟! زمانی که آقایان دلار هزاری تومانی را خریدند و آن را به قیمتی نزدیک به چهار هزار تومان فروختند؛ آن‌هم آقایانی که دستی بر آتش داشتند و از رابطه‌هایشان به نحو احسنت استفاده کرده‌اند.

در دوران بحران ارزی کشور، حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور به همراه عده‌ای دیگر که نام علی صدقی مدیرعامل سابق بانک ملی، مانی مهاجان از اعضای مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و علی اسدیان، رییس هیئت‌مدیره گروه تجاری آوا و شرکت آواپارس دوران، به چشم می‌خورد اقدام به تاسیس یک صرافی می‌کنند.

اما نکته آنجاست که هیچ اسمی از صرافی جناب فریدون در بین صرافی‌های مجاز بانک مرکزی دیده نشده است و از قرار معلوم فعالیت این صرافی بدون مجوز و غیرقانونی بوده است.

با برداشتی که می‌شود از سخنرانی‌های رئیس‌جمهور داشت، این‌طور به نظر می‌رسد که تمام منتقدان به برجام و توافق هسته‌ای کاسبان تحریم هستند! اما باید گفت جناب روحانی، “کاسبان تحریم” خانواده‌های شهدا و جانبازان نیستند، “کاسبان تحریم” قشر مستضعف و متوسط جامعه نیستند! چراکه فشار تحریم‌ها برای همین مردم است.

“کاسبان تحریم” کسانی هستند که عملکرد ضعیف خود را پشت نقاب تحریم پنهان می‌کنند و نسبت به عملکردشان پاسخگو نیستند.

” کاسبان تحریم” کسانی هستند که با قول و وعده رفع صد روزه مشکلات اقتصادی و مقصر نشان دادن دولت قبلی در وضع تحریم‌ها، از مردم رای گرفتند و بعد از دو سال “بگم بگم” این بار دست به دامن عبارت “کاسبان تحریم” شده‌اند و سعی دارند با مقصر جلوه دادن دیگران عملکرد ضعیف خود را پنهان کنند.

” کاسبان تحریم” مسئولانی هستند که نامه وزرا و نمایندگان خود را هم قبول ندارند و معلوم نیست با چه هدفی آمار و اطلاعات غلط به مردم می‌دهند و می‌گویند ما از رکود عبور کردیم!

آقای رئیس‌جمهور، با برداشتن تحریم‌ها کاسبی چه کسانی کساد نخواهد شد؟ صرافان غیرقانونی یا مسئولانی که آمار غلط به مردم می‌دهند؟!

کاش دولت یازدهم کمی به‌جای آنکه دیگران را مقصر جلوه دهد و “بگم بگم” راه بی اندازد، به وعده‌های خود عمل کند و با تحریم کاسبی نکند.

حال و با نزدیک شدن به پایان عمر دولت تدبیر و انتخابات در پیش باید پرسید  آیا این مطالب به صورت متمرکز ابلاغ شده است تا در کل کشور از زبان فرماندار ان و مسئولین کشوری مطرح شود؟