نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: برای داشتن جامعه سالم نیازمند توجه دولت به بخش بهداشت در برنامه توسعه ششم هستیم.

به گزارش بصیر سبزوار،رمضانعلی سبحانی فر شب گذشته در مراسم تجلیل از پزشکان نمونه شهرستان با بیان اینکه توجه به بخش بهداشت می تواند هزینه های درمانی جامعه را تا حد بسیار زیادی کم کند اظهارداشت: توجه کردن به بخش سلامت باید در اولویت های دولت در برنامه ششم باشد.

 

وی با بیان اینکه تخصیص سهم سلامت از هدفمندی یارانه ها مورد غفلت قرار گرفته است تصریح کرد: با توجه ویژه مجلس به این بخش و تخصیص یک درصد از سهم مالیات به حوزه سلامت در سال جاری ۴هزار میلیار تومان از ارزش افزوده به این حوزه اختصاص یافته است.

 

سبحانی فر با تاکید بر آموزش صحیح جامعه در خصوص سبک زندگی و پیشگیری از بیماری ها خاطر نشان کرد: آموزش صحیح مرحله ای قبل ازدرمان بوده و با هزینه بسیار کمتر نسبت به درمان سبب داشتن جامعه سالم و پرنشاط می شود.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی همچنین به تهیه منابع پایدار برای بخش سلامت اشاره کرد و افزود: با سطح بندی اقشار مختلف مردم در خصوص پرداخت حق بیمه درامد حاصل به حوزه سلامت اختصاص خواهد یافت.

 

وی همچنین اجرای برنامه سطح بندی سلامت از مراجعه تا تشخیص در نظام ارجاع را دستاورد دیگر نظام سلامت دانست.

 

انتهای پیام/