معاون وزیر بهداشت گفت: ایرانی ها سالانه 10هزار میلیارد تومان پول خرج مصرف دخانیات می کنند.

به گزارش بصیر سبزوار،علی اکبر سیاری در مراسم گرامی داشت روز پزشک در سبزوار با بیان اینکه بیش از ۱۰هزار میلیارد تومان سالانه در کشور به سبب مصرف دخانیات دود می شود اظهارداشت: متاسفانه افراد که به صورت حرفه ای به مصرف دخانیات می پردازند ۲۰ تا ۳۰سال از عمر خود می کاهند.

 

وی با بیان اینکه ۷۶ درصد علت مرگ ومیر در کشور در اثر ۴بیماری است تصریح کرد: بیماری های قلبی عروقی،سرطان،دیابت و بیماری های تنفسی به ترتیب بیشترین تعداد مرگ و میردر کشور را سبب می شوند.

 

معاون بهداشتی وزارت بهداشت کشور در ادامه با اشاره به رفتار ناصحیح بهداشتی در خصوص رفتار ناسالم  و مصرف بی رویه برخی مواد مانند نمک و قند بیان داشت: مصرف بی رویه این گونه مواد  علل مهم ابتلا به بیماری ها یی از جمله فشار خون  بالا و دیابت است.

 

سیاری همچنین با اشاره به اینکه ۸۰درصد از نارضایتی مردم از پزشکان در عدم ارتباط گیری صحیح آنها بیمار است خاطر نشان کرد: ارتباط با بیمار قلب پزشکی است و پزشکان همیشه باید بیمار را برخود ترجیح دهند.

 

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه پزشکان باید پشتیبان روحی و روانی مردم باشند تاکید کرد: تخطئه کردن پزشک توسط یک همکار سبب از بین رفتن اعتماد مردم به جامعه پزشکی خواهد شد.

 

وی ۱۶ درصد نارضایتی مردم از پزشکان را به واسطه غرور و تکبر دانست و افزود: در نظر سنجی ها انجام شده ۲۲ درصد نارضایتی نیز از ظاهر نامزتب پزشکان است.

 

انتهای پیام/