آتش زدن زباله های عفونی در محیط باز بیمارستان شاهکاری که پس از رها کردن این زباله ها در پیاده روهای شهر افتخاری دیگر در کارنامه بهداشت شهرستان رقم زده است.

به گزارش بصیر سبزوار، همانطور که مشخص است زباله های بیمارستانی از انواع خطرناک زباله هستند که در صورت عدم امحاء استاندارد خطرات جبران ناپذیری را برای افراد و محیط زیست اطراف خود به بار خواهند آورد.

 

اما گویی این خطرات محتمل برای همشهریان و محیط زیست اهمیتی چندانی برای مسئولین بهداشت سبزوار نداشته و در اولویت های کاری قرارنمی گیرد چرا که سوزاندن این زباله در محیط باز و به روش کاملا سنتی در دستور کار قرار گرفته است.

 

در عکسهایی که توسط خبرنگار ما از قسمتی از بیمارستان تهیه شده است این فاجعه به راحتی مشهود است که علی رغم الزام مراکز بهداشتی از دو سال گذشته به  امحاء زباله های عفونی توسط دستگاههای مخصوص سوزاندن به روش سنتی و کم هزینه در دستور کار قرار گرفته است.

photo_2016-08-16_12-27-10

 

البته همانطور که در ابتدا هم اشاره شد این بار اول نبوده که این اقدامات در سبزوار انجام می گیرد؛ چند روز گذشته نیز عکسی از رها کردن زباله های عفونی در پیاده رو شهر و دقیقا روبروی ساختمان علوم پزشکی در فضای مجازی منتشر شده بود.

photo_2016-08-16_12-51-22

 

 

photo_2016-08-16_12-51-19

 

 

البته سوزاندن زباله های عفونی در محیط باز تنها شاهکار مسئولان بیمارستان نیست و در اقدامی دیگر فاضلاب این بیمارستان نیز به به زمین هایی در قسمت پایین بیمارستان هدایت می شود .

 

در خصوص فاضلاب مراکز بهداشتی نیز این نکته نباید از نظر دور بماند که حتی هدایت ان به سیستم اگو شهری باید طی دومرحله و بعد از تصفیه در منبعی که درون بیمارستان قرار داده شده به سیستم شهری هدایت شود.

 

photo_2016-08-16_12-27-05