رئیس اداره میراث فرهنگی سبزوار از انتخاب سبزوار به عنوان نماینده ایران برای شرکت در نمایشگاه بین المللی شیان چین خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار، محمود رضا سلیمانی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این نمایشگاه فرصتی برای بروز و ظهور استعداد های  بومی شهرستان در حوزه های مختلف است اظهارداشت: در سال های گذشته شهرهایی مانند اصفهان کرمان ویزد نماینده ایران در این نمایشگاه بودند که بارایزنی های صورت گرفته سبزوار در سال جاری جواز حضور را کسب کرده است.

 

وی با بیان اینکه این نمایشگاه از ۵تا ۷شهریور در شهر شیان برگزار خواهد شد تاکید کرد: فرصت حضور برای تمامی شرکت ها و فعالان حوزه اصناف درجهت نمایش محصولات و توانمندی های سبزوار در این نمایشگاه ایجاد شده است.

 

سلیمانی در ادامه با اشاره به حضور نمایندگان دیگر کشورها در این نمایشگاه ابراز داشت: فرصت مناسب جذب سرمایه گذار در حوزه ها مختلف برای معرفی محصولات بومی شهرستان در این مدت فراهم است.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی سبزوار همچنین در خصوص دغدغه برخی از مدیران مبنی بر کپی بردار چینی ها از محصولات تاکید کرد: با معرفی محصولات در این نمایشگاه به سایر شرکت کنندگان از کشورهای دیگر می توان به نوعی برند سازی برای شهرستان انجام گیرد.

 

وی مشکلات مالی را مهم ترین سد حضور فعالان برای شرکت در این نمایشگاه عنوان کرد خاطر نشان کرد: برای حضور در این موقعیت ها نیازمند مساعدت تمامی ادارات مرتبط و ایجاد صندوقی به نام سبزوار هستیم.

 

انتهای پیام/