مدیر آموزش و پرورش سبزوار گفت: چاپ کتابچه آموزش هدایت تحصیلی و معرفی رشته های تحصیلی از سال آینده در سبزوار انجام می شود.

 

به گزارش بصیر سبزوار،مرتضی بینش در جمع خبرنگاران با اشاره به ایجاد ستاد کنکور در سبزوار اظهارداشت : تهیه کتابچه هدایت تحصیلی برای آشنایی دانش آموزان با همکاری دانشگاه های شهرستان و معرفی رشته های مرتبط دانشگاهی می تواند سبب شود تا دانش اموزان با علاقه و آینده نگری رشته تحصیلی را انتخاب کنند.

 

وی با بیان اینکه متاسفانه  فقرآگاهی از رشته های موجود در دانشگاه سبب متضرر شدن دانش اموزان می شود تاکید کرد: برگزاری همایش ها و جلسات معرفی رشته های مرتبط سبب خواهد شد تا دانش آموزان با هدف گذاری و انگیزه ادامه تحصیل دهند.

وی این مشکل را منوط به دانشگاه ندانست واظهار داشت ،آموزش وپرورش نیز رشته های دانشگاهی مرتبط با رشته های آموزش دانش آموزان را در طول سال به خوبی تبین نکرده است .
بینش ادامه داد: بیش از۱۵۰رشته دانشگاهی برای انتخاب دانش اموزان در ورود به دانشگاهها مشخص شده است که آگاهی کم افراد سبب می شود برخی از رشته ها مورد غفلت قرار گیرند.

 

مدیر آموزش و پرورش سبزوار به سرنوشت ساز بودن انتخاب رشته دانشگاه برای افراد اشاره کرد و افزود: انتخاب رشته توسط خود داوطلب وبا دقت نظر نسبت به زیر گروهها وبازار کار موجود در جامعه انجام گیرد.

 

انتهای پیام/