مدیر عامل مرکز نگهداری سالمندان مادر سبزوار گفت: تنها 40درصد از هزینه های را بهزیستی به عنوان یارانه پرداخت می کند.

به گزارش بصیر سبزوار،مهدی ذبیح اللهی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سالانه بیش از ۲۰۰میلیون تومان هزینه جاری مرکز است بیان داشت: از این مبلغ تنها ۴۰ درصد توسط سازمان بهزیستی پرداخت می شود و برای تامین مابقی هزینه ها نیازمند کمک خیرین هستیم.

 

وی با اشاره به ایجاد طرح های اقتصادی برای تامین هزینه ها مرکز سالمندان مادر تصریح کرد: ایجاد کارگاه شیرینی پزی مهدکودک و از منابع مهم تامین هزینه ها می باشند.

 

ذبیح اللهی با اشاره به راه اندازی شرکت تولیدی کیک وکلوچه  در شهرک صنعتی عنوان کرد: متاسفانه به دلیل نبود نقدینگی این شرکت تنها با ۲۰دردصد از توان خود مشغول به کار است و برای رساندن مجموعه به توان ۱۰۰ درصدی نیازمند ۷۰۰میلیون تومان اعتبار هستیم.

 

وی با بیان اینکه  یکی از اهداف مرکز استفاده از پتانسیل افراد خیر و نیکو کار در سایر شهرها و تهران است ابراز داشت شناسایی سبزواری های مقیم تهران و یا خارج از کشور نیز در این راستا آغاز شده است.

 

مدیرعامل این مرکز خیریه ادامه داد: متاسفانه تحریم های بانکی اجازه نمی دهند تا با افراد خارج از کشور مراودات مالی زیادی داشته باشیم.

 

ذبیح اللهی به فضای محدود فیزیکی در مرکز اشاره کردو ادامه داد: متاسفانه به علت نبود فضای کافی بیش از ۳۰سالمند در انتظار ورود به مرکز می باشند.

 

وی همچنین به ایجاد دهکده سالمندان اشاره کرد و افزود: پس از ۱۰سال پیگیری مستمر ۷هزار متر زمین به صورت موقت با مهلت سه ماهه برای کسب پروانه  در اختیار مرکز قرار گرفته است.

 

وی ظرفیت این مرکز را ۵۰۰تا ۷۰۰نفر اعلام کرد و افزود: طبق پیش بینی ها در حدود ۱۰میلیارد هزینه ساخت این دهکده برآورد شده است.

 

وی روند پیر شدن جمعیت در کشور را مستلزم ساخت این مراکز دانست و بیان داشت: تا بیست سال آینده از هر ۵نفر یک نفر سالمند خواهد بود.