رئیس مرکز انتقال خون سبزوار گفت: با افزایش تخت های بیمارستانی در سبزوار کار تامین خون و فرآورده های مورد نیاز بیماران با مشکل روبرو خواهد شد.

به گزارش بصیر سبزوار،پرستو جمیلی در جمع خبرنگاران با انتقاد از روند کند تکمیل پروژه ساختمان این مرکز اظهارداشت: پس از تحویل زمین در سال ۹۱ هیچ پیشرفت محسوسی در ساخت این پروژه دیده نمی شود.

 

وی با بیان این که تکمیل این پروزه نیازمند ۲میلیارد تومان اعتبار است تصریح کرد: اعتباری که در سال جاری برای این پروژه در نظر گرفته شده ۷۰۰میلیون تومان است که تا کنون محقق نشده است.

 

رئیس مرکز انتقال خون سبزوار با اشاره به افزایش تعداد تخت های بیمارستانی و کمبود فراورده های خونی هشدار داد و عنوان کرد: در صورت بهره برداری از تمام بخش های بیمارستان حشمتیه کار تامین فراورده های خونی در سبزوار با مشکل جدی روبرو خواهد شد.

 

جمیلی به نقش موثر خیرین در تامین نیاز های این مرکز اشاره کرد و افزود: متاسفانه مسئولین دانشگاه تمایلی به حضور بنده در جلسات مجمع خیرین نداشته و این جلسات را بدون اطلاع رسانی برگزار می کنند.

 

وی ادامه داد باور غلط جامعه مبنی برتامین هزینه های مرکز توسط دانشگاه سبب شده تا خیرین به سمت مرکز انتقال خون تمایلی نداشته باشند.

 

رئیس مرکز انتقال خون سبزوار همچنین از فرسودگی تجهیزات موجود در این مرکز خبر داد و بیان داشت: متاسفانه فرسودگی و قدمت بالای برخی تجهیزات روند خدمت رسانی به شهروندان را با مشکل روبرو کرده است.

 

وی همچنین با اشاره به تامین خون و فرآورده های خونی در بیمارستان های سبزوار بزرگ و بردسکن بیان داشت: مشکل موجود سبب شده تا زمان انتظار برای خون گیری از داوطلبین بین ۴۰تا ۵۰دقیقه باشد که این امر باعث شده تا بسیاری از مراجعین از این عمل خدا پسندانه منصرف شوند.

 

انتهای پیام/