رئیس دانشگاه حکیم سبزواری از آمادگی دانشگاه برای راه اندازی کرسی فلسفه حکیم سبزواری خبر داد.

محمد جواد حدادنیا در گفتو گو با بصیر سبزوار با بیان اینکه در صورت تحویل مکان آرامگاه حاج ملا هادی سبزواری به دانشگاه این آمادگی وجود دارد تا مرکز فلسفه این حکیم در سبزوار راه اندازی شود اظهارداشت: در صورت موافقت مسئولین و تحویل این مرکز طرحی برای تبدیل آرامگاه به مرکزی علمی نوشته خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر حتی یک کتاب از این فیلسوف در محل مقبره وجود ندارد تصریح کرد: باید آرامگاه را از این حالت سکون خارج کرد و به مرکزی علمی برای تحقیق تبدیل کرد.

 

رئیس دانشگاه حکیم سبزوار همچنین از افزایش حجم قرارداد ها دانشگاه با بخش صنعت خبر داد و افزود: در ایجاد این ارتباط انقلابی در دانشگاه ایجاد شده که در مقایسه با ادوار قبل وضعیت بسیار مناسبی پیدا کرده ایم.

 

وی ادامه داد: در سال ۹۲پیشنهاد های تجاری سازی به دانشگاه تنها ۱۹۰میلیون تومان بوده که این رقم در سال ۹۴به ۲میلیارد تومان رسیده است.

 

حدادنیا با تاکید براین نکته که باید دیوارهای دانشگاه کوتاه شده و ارتباط بین دانشگاهیان و بطن جامعه به بالاترین حدممکن برسد تشریح کرد: تنها از این طریق است که میتوان از علم ثروت ایجاد کرد.

 

وی ارتقای افزایش کیفیت برگزاری در کنکور را از دیگر موفقیت های دانشگاه برشمرد و افزود: در برگزاری کنکور، تنها مراکز استان به عنوان قطب برگزاری و مخزن شناخته می شوند که با افزایش کیفیت و بالابردن دقت سبزوار نیز به عنوان مخزن اصلی غرب خراسان انتخاب شده است.

 

حداد نیا ادامه داد: این اقدام سبب می شود تا فرصت بیشتری برای همشهریان ایجاد شده تا موفقیت بهتری در این آزمون داشته باشند.

 

انتهای پیام/