دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی در رابطه با لغو کنسرت یکی از خوانندگان (سالار عقیلی) در سبزوار توضیحاتی را ارائه کرد.

قاضی غلامعلی صادقی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی در واکنش به اخبار منتشر شده در رابطه با لغو کنسرت سالار عقیلی در سبزوار به مشکلاتی که برگزاری کنسرت‌ها در پایتخت معنوی کشور به وجود آورده بود، اشاره کرد و گفت: مشکلاتی که در محتوا و اجرای کنسرت‌ها و همچنین نحوه حضور شرکت‌کنندگان وجود داشت و سوابق آن نیز موجود است، باعث شد که از ناحیه اقشار مختلف مردم، حوزه علمیه و علما گلایه‌های مختلفی در مورد اجرای کنسرت‌ها به دادستانی مرکز استان خراسان رضوی اعلام گردد.

وی با بیان اینکه بررسی‌های دادستانی نیز نشان داد که این گلایه‌ها قابل تایید است، اظهار کرد: متاسفانه تاکنون اتفاقات اخلاقی ناگواری در حین اجرا یا بعد از اجرای کنسرت‌ها به وقوع پیوسته است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی تصریح کرد: پس از اعلام این گلایه‌ها از سوی اقشار مختلف و همچنین بررسی‌های صورت گرفته، دادگستری استان خراسان رضوی تصمیم بر این گرفت تا برای پیشگیری از برخی مسائل و اتفاقات اخلاقی، فعلا کنسرت‌ها اجرا نشود تا زمانیکه در شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی موضوع مطرح و چارچوبی برای برگزاری کنسرت مشخص شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر منتظر تشکیل شورای فرهنگ عمومی برای بررسی این موضوع هستیم، گفت: هر تصمیمی که شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی گرفت ، علی القاعده اجرا خواهد شد ولی تا قبل از آن به خاطر اجراهای توام با مشکلات اخلاقی بنا بر این است که کنسرتی اجرا نشود.

صادقی یادآور شد: عدم برگزاری کنسرت‌ تا تصمیم گیری در شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی، به دستگاه‌های مربوطه از جمله اداره کل ارشاد و ادارات ارشاد شهرستان‌ها اعلام و اطلاع رسانی شده است تا از صدور مجوز و یا فروش بلیت و یا اعلام این مراسم خودداری کنند؛ اما متاسفانه برخی به هر دلیلی که خودشان می‌دانند ممنوعیت در اجرای کنسرت‌ها را رعایت نمی‌کنند و با فروش بلیت و اخذ پول از مردم توقعی را برای آن‌ها ایجاد می‌کنند و خود آن‌ها باید به گلایه‌های مردم پاسخ دهند.

مرجع : دادستانی کل کشور