امام جمعه سبزوار گفت: قاچاق کالا دقیقا نقطه مقابل اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام غلامحسین ابراهیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته سبزوار با بیان اینکه قاچاق کالا نقطه مقابل اقتصاد مقاومتی است اظهارداشت: برای رشد و شکوفایی اقتصاد باید به صورت جدی در برابر قاچاق کالا ایستادگی کرد.

 

وی با بیان اینکه مبارزه با این پدیده شوم عزم جدی مسئولین را می طلبد تاکید کرد: قاچاق کالا ضربه مهلکی را بر پیکر تولید داخلی زده و سبب از بین رفتن سرمایه و خروج بی رویه ارز از کشور خواهد شد.

 

ابراهیمی با اشاره به راهکارهای مبارزه با قاچاق کالا تاکید کرد: یکی از راههای این مبارزه ترویج فرهنگ استفاده از کالای ایرانی را در جامعه است که باید به نوعی افتخار برای مردم تبدیل شود.

 

خطیب جمعه سبزوار با مسئله برجام اشاره کرد و ادامه داد: متاسفانه طرف غربی به تعهدات خود عمل نکرده است.

 

وی با بیان اینکه حمایت از کشورهای اسلامی جزء جدایی ناپذیر از انقلاب است تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران حمایت از مظلومین جهان و بخصوص مسلمانان را به عنوان یک آرمان برای خود می داند.

 

ابراهیمی همچنین به مسئله امر به معروف اشاره کرد و عنوان کرد: فراموشی این فریضه در جامعه سبب بروز گناهان و انحراف از مسیر اسلام می شود.

 

امام جمعه سبزوار بر اجرای این اصل دین در بین مردم اشاره کردو افزود: این فریضه وظیفه همگانی است و باید در جامعه احیا شود.

 

انتهای پیام/