رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار با انتقاد از مخاطرات بهداشتی کشتارگاه سبزوار گفت: معضلات موجود در کشتارگاه سبزوار همچنان پا برجا است.

 

 

ولی اله جغتایی در گفتگو با بصیر سبزوار بابیان اینکه حدود دو ماه از زمان ساخت سردخانه دراین کشتارگاه می گذرد متاسفانه هنوز این مرکز به بهره برداری نرسیده است.

 

وی با اشاره به ظرفیت ۱۲۰راسی سالن پیش سرد در کشتارگاه بیان داشت: کشتار روزانه دام در سبزوار به صورت روزانه ۱۷۶ راس می باشد بیان داشت: متاسفانه کمبود فضا با عث شده تا استفاده از سردخانه های متفرقه در دستور کار قرار گیرد که این امر  زمینه سوء استفاده افراد را فراهم می کند.

 

جغتایی ادامه داد: در برخی موارد نیز مجبور به ارائه گوشت گرم به بازار در ازای تعهد می شویم که این کار نیز احتمال بروز برخی بیماری ها را در پی دارد.

 

رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار همچنین از حذف ۲۸راس لاشه دام از چرخه مصرف در دامپزشکی به علت بیماری در مدت ۴ماه نخست سال جاری خبر داد.

 

وی روش استاندارد معدوم سازی را نیز در فشار و دمای بالا عنوان کرد و تشریح کرد: در این چرخه پودر گوشت برای استفاده های دامی تهیه خواهد که متاسفانه این روش نیز در کشتار گاه به علت نبودامکانات استفاده نمی شود.

 

جغتایی ادامه داد: ریختن لاشه های ناقل بیماری در چاله های حفر شده دراطراف کشتارگاه ابتدایی ترین روشی است که برای معدوم سازی لاشه استفاده می شود که این امر هم زمینه استفاده افراد سود جو را ایجاد کرده است.

 

انتهای پیام/