رئیس اداره بهزیستی سبزوار از اعطای بیش از 4میلیارد و 100میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان این سازمان خبر داد.

مرضیه کسرایی در گفت و گو با بصیر سبزوار با بیان اینکه ایجاد شغل برای افراد تحت حمایت بهزیستی از جمله مهم ترین دغدغه های سازمان است اظهارداشت: در راستای توانمند سازی افراد بیش از ۴میلیارد و ۱۰۰میلیون ریال اعتبار در سال گذشته به مدد جویان اعطا شده است.

 

وی با اشاره به اینکه ۳۸۱ نفر از مددجویان این نهاد از این خدمات بهره برده اند تصریح کرد: ۲۲۸مورد از این افراد زمینه های خدماتی ۱۰۹ مورد حوزه کشاورزی و ۴۴مورد هم حوزه صنعت را برای ایجاد شغل انتخاب کرده اند.

 

کسرایی با بیان اینکه ۲۲۶ معلول از این تسهیلات به صورت ویژه برخوردار شده اند ادامه داد: افراد رها شده از دام اعتیاد هم در این گروه جای گرفته اند تا فرصت زندگی دوباره برای آنها فراهم شود.

 

رئیس اداره بهزیستی سبزوار با اشاره به مشکل بیکاری که گریبان گیر معلولین جویای کار است ابراز داشت: متاسفانه قانون ۳درصد به کار گیری معلولین در استخدامی ها اجرا نمی شود.

 

وی همچنین به کمبود اعتبار برای اجرای طرح ها و تامین اعتبار تسهیلات اشاره کرد و بیان داشت: متاسفانه با حجم کاری بالای سازمان بهزیستی میزان اعتبار تخصیص یافته توان پاسخگویی را از مسئولین نهاد کم می کند.

 

کسرائی تامین هزینه های درمان و دارو را برای افراد تحت حمایت از جمله هزینه بر ترین بخش های این سازمان دانست و ادامه داد: متاسفانه بهبود و کنترل بیماران تحت حمایت سازمان مستلزم صرف  هرینه های درمانی بالایی است و تامین این اعتبار گاه مدت ها به طول می انجامد.

 

انتهای پیام/