رئیس اداره ثبت و احوال سبزوار گفت: در چهار ماه نخست سال جاری بیشترین انتخاب والدین سبزواری اسامی فاطمه و ابوالفضل بوده است.

به گزارش بصیر سبزوار ،سعید ابهری صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نام ابوالفضل ۷۱ بار و فاطمه ۸۲ بار در سیستم های آماری این اداره به ثبت رسیده اظهارداشت: این دونام تا کنون در صدر انتخاب های والدین سبزواری برای نام گذاری فرزندان بوده است.

 

وی با اشاره به وقوع ۲هزار و ۵۱۰ مورد ولادت در شهرستان سبزوار طی چهار ماه نخست سال جاری بیان داشت: این رقم برای مدت مشابه در سال گذشته ۲هزار و ۵۸۷ مورد ثبت شده است.

 

ابهری آمار ثبت شده برای فوت همشهریان سبزواری را ۶۸۷ مورد اعلام کرد و بیان داشت: در چهار ماه نخست سال یک هزار ۴۴۶مورد ازدواج به ثبت رسیده است که نسبت به رقم یک هزار و ۳۹۹برای مدت مشابه سال گذشته از افزایش برخوردار است.

 

رئیس اداره ثبت و احوال سبزوار با تاکید بر ثبت به موقع وقایع حیاتی از سوی شهروندان تصریح کرد: ثبت به موقع این اطلاعات نقش موثری در برنامه ریزی های اینده مسئولین خواهد داشت.

 

وی آمار را پایه اساسی برای انتخاب تصمیم های صحیح دانست و تاکید کرد: تصمیم گیری ها بر اساس اطلاعات نادرست منجر به شکست و صرف هزینه های کشور در مسیرهای غلط خواهد شد.

 

ابهری اطلاعات سازمان ثبت و احوال را پایه مهمی برای تصمیمات مهم کشور عنوان کرد و بیان داشت: با ثبت به موقع وقایع حیاتی توسط افراد در جامعه می توان آمار کشور را به روز در اختیار داشت.

 

وی همچنین در خصوص دریافت کارت ملی هوشمند تاکید کرد: تنها افرادی که به هر دلیل فاقد کارت ملی می باشند الزام دریافت داشته و کارت های قدیمی همچنان معتبر می باشد.

انتهای پیام/