معاون توسعه آموزشي و فرهنگي سازمان مديريت و برنامه ريزي کشورگفت: در سال جاری 500میلیارد ریال اعتبار به توسعه مقطع پیش دبستانی اختصاص خواهد یافت.

به گزارش بصیر سبزوار، محمدرضا واعظ مهدوی ظهر امروز در نشست بررسی مشکلات آموزشی شهرستان سبزواربا بیان اینکه نتایج تحقیقات نشان می دهد که آموزش افراد تا سن هشت سالگی از تاثیر بسزایی در روند تشکیل شخصیت درآینده برخوردار است اظهارداشت:در سال جاری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال به مقطع پیش دبستانی اختصاص یافته تا بتوانیم با ارائه  آموزش های مناسب نسل آینده کشورمان را در راستای ایجاد توسعه همه جانبه پرورش دهیم.

 

وی با اشاره به اینکه در صورت عدم آموزش صحیح کودکان در این سنین درآینده شاهد افت تحصیلی و عدم مدیریت اقتصادی افراد جامعه خواهیم بود تصریح کرد:  با توجه به مهم بودن این دوره از زندگی  حوزه آموزش و پرورش و کانون های پرورشی مسوولیت ارائه آموزش های شخصیتی و علمی به کودکان را برعهده دارند.

 

واعظ مهدوی در ادامه با اشاره به افزایش سهم اختصاص بودجه به دانشگاههای کشور بیان داشت: در سال جاری سهم دانشگاه حکیم سبزواری  ۶۰۰میلیارد ریال مشخص شده است.

 

معاون توسعه آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به کاهش مخاطبین نظام آموزش عالی و خالی بودن ۴۵ درصدی ظرفیت علمی کاربردی  در کشور اشاره کرد و بیان داشت: : هیچ اعتباری برای افزایش ظرفیت دانشجو در کشور نیست و دانشگاه ها نیز حق ندارند در این خصوص سرمایه گذاری کنند.

انتهای پیام/