همزمان با چهلمین روز درگذشت پدر شعر انقلاب مراسم شعرخوانی در رسای این شاعر بلند آوزه در سبزوار برگزار شد.

به گزارش بصیر سبزوار،در این مراسم که با حضور مسئولین فرهنگی کشور شاعران ،خانواده مرحوم سبزواری وجمعی از مردم قدر شناس سبزوار برگزار شد پیشکسوتان شعر و ادب کشور در رسای حمید انقلاب اشعاری را سروده و یاد ایشان را گرامی داشتند.

 

مدیر عامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی کشور در این مراسم با بیان اینکه سبزواری از مردم و انقلاب جدا نبود اظهارداشت: ایشان هم مردم را می شناخت و هم انقلاب را و هردو را با هم می خواست.

 

مهدی قزلی در ادامه با بیان اینکه متاسفانه امروز شعرای جوان دچار مضمون زدگی شده اند تصریح کرد: جوهر شعر نباید فدای مظمون شده و و لطایف شعر به فراموشی سپرده شود.

 

وی با اشاره به اینکه برخی از شعرا بیشتر شعارگونه و حماسه نما شعر می گویند تاکید کرد: این خطری است که امروز شعر کشور را تهدید می کند.

 

قزلی با بیان اینکه  نباید از شعر به خطابه کوج کرد ادامه داد: شعر حمید در انقلاب ریشه دوانده بود و مظمون و لطایف شعری را با هم داشت.

 

در حاشیه این مراسم نیز نمایشگاهی از آثار گرافیکی هنرمندان سبزواری برگرفته از استاد سبزواری در تالار امیر شاهی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد.

 

اعطای نشان ملی سربداران به خانواده استاد سبزواری از دیگر برنامه های ایم مراسم بود.

 

مراسم چهلمین روز درگذشت استاد حمید سبزواری در حالی با حضور افراد سرشناس فرهنگی کشور نظیر علیرضا قزوه ،رئیس حوزه هنری، حمید شاهنگیان از آهنگسازان مطرح سرودهای انقلابی مهدی قزلی مدیر عامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی کشور و خانواده مرحوم برگزار شد که هیچ یک از اعضای شورای شهر در این مراسم حضور نداشتند.

 

 

انتهای پیام/