بیست و پنجمین سمینار ملی جبر با حضور ریاضی دانان برتر کشور به مدت دوروز در دانشگاه حکیم سبزواری آغاز به کار کرد.

به گزارش بصیر سبزوار ،دبیر برگزاری سمینار ملی جبر صبح امروز در تالار علامه محمد تقی شریعتی با بیان اینکه ۱۶۵ مقاله به دبیر خانه سمینار ارسال شده است اظهارداشت: پس از بررسی های انجام گرفته توسط هیئت داوران ۶۴مقاله پذیرفته شده در مدت دو روز ارائه خواهند شد.

 

غلامرضا مقدسی با اشاره به حضور اساتید بزرگ ریاضی و جبر کشور در این سمینار ابراز امیدواری کرد: مباحث مطرح شده دستاورهای خوبی برای ارتقاء و ترفیع این علم در کشور شود.

 

وی با اشاره به محور های مطرح شده در این سمینارعنوان کرد: بررسی نرم افزار های موجود در زمینه جبر از جمله محورهای همایش خواهد بود.

 

دبیر این سمینار با بیان اینکه جبر در ابتدا از ایران و کشورهای اسلامی به دیگر نقاط جهان رفته است ادامه داد: می توان عنوان کرد که جبر را ایران به جهان معرفی کرده است.

 

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری در مراسم افتتاحیه این همایش گفت: ریاضی و جبر در کنار یکدیگر نظم جهانی را تفسیر می کنند.

محمد جواد حدادنیا با بیان اینکه پدیده های مختلف طبیعی با ابزار ریاضی کنار هم قابل توجیه هستند ادامه داد: تمام علوم موجود به ریاضیات وابسته هستند و هیچ علمی مستقل از این رشته نیست.

 

وی ادامه داد: امروز تکنولوژی های فراوانی در جهان رخ می نماید که می توان پایه ایجاد هرکدام را به ریاضیات متصل دانست.

 

حدادنیا همچنین با اشاره بهاینکه شمردن مزایا زندگی نیز به ریاضیات وابسته است تصریح کرد: زندگی انسان نیز از ریاضیات جدا نیست.

 

انتهای پیام/