متخصص طب اسلامی در سبزوار با اشاره به اینکه متاسفانه بعضی فرهنگ‌ها با ترویج و تبلیغ دشمن عوض شده است و بیماری‌ها بین مردم گسترش یافته تاکید کرد: مردم برای جلوگیر از استرس و وسواس فکری از سبزوی خرفه معروف به (بغلةالزهرا(س)) مصرف کنند.

به گزارش بصیر سبزوار،دومین جلسه سخنرانی عمومی آیت‌الله شیخ عباس تبریزیان پدر طب اسلامی در محل صحن امامزاده شعیب(ع) سبزوار شامگاه ۲۸ تیر در حالی با استقبال بی‌نظیر مردمی روبرو شد که جلسه سوم آن به دلیل نامعلوم لغو گردید.

در این جلسه پدر طب اسلامی با اشاره به خواص بعضی گیاهان دارویی با بیان اینکه در گذشته لبنیات و شیر تازه از روستاها به شهر می‌آوردند ولی امروزه بر عکس شده است، عنوان کرد: متاسفانه در این روزگار لبنیات صنعتی از شهر به روستا می‌برند در حالی که شیر خشک داخل بعضی از آنها استفاده شده است.

دشمن برای مصرف داروهای تولیدی تولید خود حجامت را با توطئه لغو کرد
وی با بیان اینکه دشمن با هدف قبلی در زمان ناصر الدین شاه با سمی کردن تیغ حجامت و کشته شدن بعضی از افراد، حجامت را برای ارسال داروهای صنعتی خودشان به کشور برای ترویج امراض لغو کردند، تصریح کرد: این در حالی است که در روایات بسیاری بر خواص حجامت کردن توصیه شده است.

آیت الله تبریزیان با اشاره به اینکه حجامت کردن تاریخ و زمان خاص و انواع مختلفی برای درمان بیماری‌های خاص از جمله حجامت ساق پا، حجامت قفا، حجامت سر و …دارد، اظهار کرد: بهترین زمان حجامت وسط ماه از ۱۲ تا ۲۱ هر ماه است.

وی با ابراز اینکه خون انسان ماند جزر و مد دریا است و تا کنون کسی کشف نکرده است از کجا آنهمه آب در زمان بالا آمدن دریا تامین می‌شود، عنوان کرد: حجامت در طب اسلامی، حجامتی است که خون خارج نمی‌شود و یک ماده ژله مانند، سیاه رنگ و مواد زائد خون از بدن انسان با حجامت خارج می‌شود.

مصرف شکر چغندر قند عامل سودا/آیا پیامبر(ص) نمک تصفیه شده مصرف می‌کرد؟
پدر طب اسلامی تاکید بر اینکه مریضی یبوست معلول غلبه سودا در بدن است، تصریح کرد: یکی از علل زیاد شدن سودا در بدن استفاده از شکر چغندر قند است که در طب اسلامی سفارش شده است مصرف نشود و به جای آن از شکر سرخ یا شکر نیشکر استفاده شود.

وی با ابراز اینکه زیاد شدن سودا در بدن باعث وسواس، افسردگی و ایجاد فکر و خیال می‌گردد، خاطر نشان کرد: راه درمان این بیماری با توجه به بعضی روایات از اهل بیت عصمت و طهارت(ع) مصرف گیاهی است به نام افتیمون که روی خارشتر رشد می کند. وی اضافه کرد: از دیگر داروهای طبیعی که در طب اسلامی برای درمان یبوست سفارش شده است مصرف آلو، زیتون و روغن زیتون، گل سرخ، و ….است.

آیت الله تبریزیان با تاکید بر اینکه مصرف نمک دریا جلو تیروئید را می گیرد، اظهار کرد: آیاپیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) نمک تصفیه شده مصرف می‌کرد یا نمک معمولی؟ وی ادامه داد، ما پیرو غرب نیستیم و پیرو پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) هستیم.

وی با ابراز اینکه در اسلام به مصرف نمک سفارش شده است، تاکید کرد: اگر مردم بدانند در نمک معمولی چه خاصیتی هست و چه بیماریهایی را درمان می کند از آن استفاده می‌کردند. تصریح کرد: متاسفانه یدی که در نمک‌های تصفیه شده و صنعتی وجود دارد جذب بدن نمی‌شود کسانی که به بیماری تیروئید مبتلا هستند از ماهی دریا هفته‌ای یکبار استفاده کنند زیرا ماهی دریا ید دارد.

این روحانی متولد نجف اشرف با اشاره به اینکه بیماری حساسیت، معلول آلوده بودن خون است و از طریق داروهای شیمایی که مصرف شده است وارد بدن شده توصیه کرد، برای شفافیت خون و درمان حساسیت از انار، کاسنی، آلو، شاه تره، زرشک کوهی استفاده کنند.

وی که با آیت‌الله صدر در ارتباط بوده با ابراز اینکه با توجه به آیات قرآن می‌توان نتیجه گرفت بهترین روغن خوراکی روغن زیتون است، خاطر نشان کرد: ما چقدر غافل از قرآن هستیم در حالی که در سبزوار مردم بسیاری می‌توانند درخت زیتون بکارند.

مردم به جای روغن ارزان پی گاو، روغن پالم و صنعتی مصرف می‌کنند/اصلاح ژنتیکی گیاهان یکی از عوامل نازائی
آیت‌الله تبریزیان با بیان اینکه بهترین روغن بعدی روغن پی گاو است، تصریح کرد: به دلیل اینکه این روغن بر بنی اسرائل حرام اعلام شده است در دنیا فروش پی گاو ممنوع اعلام شده ولی با توجه به احادیث مصرف روغن پی گاو سرشار از خاصیت است ولی مردم متاسفانه روغن پالم و صنعتی مصرف می‌کنند.

این متخصص فقه و اصول و طب اسلامی با اظهار اینکه دشمن  با دستکاری در تخم گیاهان و اصلاح ژنتیکی هدفمند گام برداشته است، عنوان کرد: در حال حاضر ۲۰ میلیون نازائی در کشور داریم که اتفاق وحشتناکی رخ داده است.

وی با بیان اینکه یکی از بهترین درمان‌های نازائی با توجه به احادیث و روایات دعا کردن به درگاه خدا است، تصریح کرد: توبه و استغار گره‌گشای بسیاری از مشکلات است و عامل نزول رحمت و برکت خدا خواهد شد.

پدر طب اسلامی در سبزوار با بیان اینکه برای درمان نازائی درمان‌های زیادی وجود دارد یکی دیگر از موارد درمان این بیماری را استفاده از کاسنی بیان کرد.

آیت‌الله تبریزیان با تاکید بر اینکه خداوند سبحان درمان بسیاری از بیماری‌ها را در چیزهای بی‌ارزش اطراف خودمان قرار داده است، عنوان کرد: استفاده از سبزی خرفه(بغلهالزهرا(س))، مصرف آلوی سیاه جلو استرس، دلشوره و وسواس فکری را می‌گیرد.

 

انتهای پیام/