مدیر دفتر بسیج دانش آموزی سپاه سبزوار از برگزاری اردوهای جهادی در مناطق محروم و روستایی سبزوار با همت دانش آموران بسیجی خبر داد.

سرهنگ دوم پاسدار علی پیری در گفتگو با بصیر سبزوار با اشاره به برگزار شدن اولین دوره اردوهای جهادی در تابستان امسال اظهارداشت: با عزیمت ۱۸ نفر از دانش آموزان بسیجی به روستاهای محروم کار مرمت استخر آب در روستای روشن آباد و قلعه میدان آغاز شده است.

 

وی با بیان اینکه لایروبی مسیر هدایت آب به روستا از محل قنات به طول سه کیلومتر با همت جهادی بسیجیان انجام خواهد گرفت ادامه داد: در این اردوی هفت روزه اقدامات عمرانی تا حد امکان برای اهالی روستا به انجام خواهد رسید.

 

پیری در ادامه با اشاره به نیاز دانش اموزان به تقویت بنیه معنوی در این ایام تصریح کرد: برگزاری حلقه های صالحین ،نماز جماعت و تلاوت دوره ای قران از جمله برنامه های است که دانش آموزان در این مدت در کنار اقدامات عمرانی به آن می پردازند.

 

مدیر دفتر بسیج دانش آموزی با بیان اینکه در دوره های آتی اردوهای جهادی مناطق محروم دیگری توسط گروهها مورد بازسازی قرار خواهند گرفت عنوان کرد: حضور داوطلبانه بسیجیان در این اردوها نشان از نوع دوستی و آمادگی برای کمک به هم وطنانشان دارد.

 

وی به تاثیرات مهم برگزاری این اردوها در آینده افراد اشاره کرد و افزود: دانش آموزان امروز مدیران و مسئولان فردای کشور خواهند بود و افرادی که امروز فضیلت  کمک به دیگران را در خود تثبیت کنند در آینده نیز با نگاهی مثبت در صدد رفع محرومیت ها برخواهند آمد.

 

پیری خود سازی را از دیگر تاثیرات مهم این اردوها عنوان کرد و ادامه داد: افرادی که  داوطلبانه رنج و سختی کمک به دیگران را برای خود می خرند در ابتدا پا بر روی امبال و راحت طلبی های دنیایی خود می گذارند.

 

انتهای پیام/