مدیر روابط عمومی مرکز بهداشت سبزوار از برگزاری کارگاه ملی ظرفیت سازی و توانمند سازی کارشناسان روان پایگاه های سلامت شمال شرق کشور در سبزوار خبر داد.

دانایی در گفت و گو با بصیر سبزوار با بیان اینکه این کارگاه سه روزه با حضور کارشناسان سلامت پایگاههای سلامت شمال شرق کشور در سبزوار برگزار می شود اظهارداشت: همزمان با اجرای طرح تحول سلامت در حوزه سلامت کارشناسان بهداشت روان نیز در پایگاههای مستقر شدند.

 

وی با اشاره به حضور  کارشناسان در پایگاههای سلامت مناطق حاشیه نشین تصریح کرد: ارتقای سطح علمی کارشناسان بهداشت روان با هدف انتقال دانش روز به مردم در جهت کاهش ناهنجاری ها صورت می گیرد.

 

دانایی در ادامه با بیان اینکه پنج پایگاه سلامت در مناطق حاشیه نشین سبزوار فعال هستند ادامه داد:کارشناسان در هر پنج پایگاه مستقر بوده و با برنامه کاری مدون به بررسی معضلات موجود در منطقه می پردازند.

 

مدیر روابط عمومی مرکز بهداشت سبزوار بیان کرد: تربیت کارشناسان سلامت روان در حوزه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد در راستای برنامه نظام تحول سلامت با هدف ظرفیت‌سازی از طریق برگزاری کارگاه آموزشی انجام می گیرد.

 

وی ابراز امیدواری کرد: دستاوردهای این کارگاه بتواند گامی موثر در راستای ارتقاء سلامت  در زمینه سلامت روانی و اجتماعی باشد.

 

انتهای پیام/