معاون پشتیبانی و منابع انسانی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: امکان ایجادمراکز شیرخوارگاه برای شهرستانهای غیر از مرکز استان وجود ندارد.

به گزارش بصیر سبزوار محسن توحیدی مقدم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ایجاد مراکز شیرخوارگاه تنها برای مراکز استانها صورت می گیرد اظهارداشت: با توجه به قوانین حاکمیتی ایجاد این مراکر برای شهرستانهای غیر از مرکز استان امکان پذیر نیست.

 

وی با اشاره به اینکه سیاست سازمان نیز بر ایجاد این مراکز در شهرستان ها بنا نشده است تصریح کرد: تنها در صورت ورود بخش خصوصی در آینده این موضوع محتمل خواهد بود.

 

توحیدی مقدم با بیان اینکه در حال حاضر مجوز نگهداری کودکان از سن سه سالگی برای مراکز شهرستانی صادر می شود عنوان کرد: به محض رسیدن کودک به این سن از مرکز شیرخوارگاه استانی ترخیص شده و به مراکز شهرستانی اعزام خواهد شد.

 

معاون پشتیبانی و منابع انسانی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی در ادامه با اشاره به موضوع زنان سرپرست خانوار بیان داشت: از سال ۹۴ به بعد افزایشی در تعداد افراد مورد حمایت این بخش نداشته ایم که یکی از علل اصلی عدم افزایش نبود بودجه کافی است.

 

وی با اشاره به حمایت بهزیستی از تحصیل افراد مورد حمایت این سازمان تشریح کرد: تحصیل معلولین و فرزندان افراد معلول به صورت کاملا رایگان در مراکز آموزشی و دانشگاهی صورت می گیرد.

 

توحیدی مقدم همچنین در خصوص صدور کارت های بین الملی معلولین ادامه داد: پس از بررسی در کمیسیون های مربوط و تایید معلولیت این کارت ها نیز صادر می گردد.

انتهای پیام/