رئیس اداره بهزیستی سبزوارگفت: با اجرای طرح توانبخشی به دنبال ایجاد فرصت های برابر برای معلولین هستیم.

 

مرضیه کسرایی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح توانبخشی معلولین از سال ۸۴و با هدف ایجاد فرصت های برابر به اجرا درآمده اظهارداشت: با این طرح زمینه حضور افراد معلول در جامعه ایجاد شده و انها نیز می توانند در حوزه علایق خود به ایفای نقش بپردازند.

 

وی با بیان اینکه در این طرح ۱۸۰۰معلول در مناطق دور افتاده و روستایی شناسایی شده اند تصریح کرد: ارائه خدمات در قالب  طرح توانبخشی سبب می شود تا استعداد افراد شناسایی شده و حضور فعالی در اجتماع داشته باشند.

 

کسرائی در ادامه با اشاره به پیوستن کشور به کنوانسیون جهانی در سال ۸۷ تشریح کرد: بر اساس این کنوانسیون باید اقدامات در جهت تسهیل امور معلولین انجام گیرد که متاسفانه اقدام قابل توجهی مبنی بر اجرایی شدن آن دیده نمی شود.

 

رئیس اداره بهزیستی سبزوار با بیان اینکه عدم مناسب سازی محیط ها ی عمومی برای معلولین از جمله مشکلات موجود است عنوان کرد:  صدور پایان کار توسط شهرداری برای ساختمان های فاقد رمپ های عبور معلولین غیر قانونی است که متاسفانه در شهر اجرایی می شود.

 

وی همچنین به موضوع حمل و نقل عمومی برای معلولین اشاره کرد و ابراز داشت: متاسفانه هیچ گونه خدماتی برای معلولین در زمینه حمل و نقل در نظر گرفته نشده است.

 

 

انتهای پیام/