رئیس اداره بهزیستی سبزوار گفت: کمبود اعتبار مهم ترین مشکل موجود برای خدمت رسانی به جامعه تحت حمایت بهزیستی است.

به گزارش بصیر سبزوار؛مرضیه کسرائی صبح امروز در نشست خبری به مناسبت هفته بهزیستی با بیان اینکه کمبود اعتبار مهم ترین چالش موجود برای خدمات رسانی به مددجویان این اداره است اظهارداشت: بسیاری از خدمات ارائه شده به مددجویان از جمله تامین دارو ساخت مسکن و ..مستلزم وجود اعتبار کافی است.

 

وی با بیان اینکه ۱۲هزار خانوار از خدمات بهزیستی در زمینه های گوناگون در سبزوار بهره مند می شوند تصریح کرد: ۳۰هزار نفر خانواده بهزیستی در سبزوار را تشکیل می دهند و از حمایت های مختلف  در زمینه های پیشگیری، توانمند سازی، اشتغال و غیره بهره مند می شوند.

 

رئیس اداره بهزیستی سبزوار با بیان اینکه هفت خانه کودک در سبزوار سرپرستی و نگهداری از گودکان بی سرپرست و بد سرپرست را بر عهده دارد تصریح کرد: سه مرکز نکهداری مربوط به پسران و چهار مرکز نیز مختص نگهداری از دختران می باشد.

 

وی ادامه داد: در سال گذشته ۴۵ کودک که ۱۳نفر شیر خوار نیز در بین انها وجود داشته است به دلیل بد سرپستی و یا بی سرپرستی به مراکز نگهداری کودکان منتقل شده اند.

 

کسرائی با بیان اینکه ارائه خدمت به زنان سرپرست خانوار از جمله  خدمات بهزیستی می باشد تشریح کرد: حدود ۱۲۰۰ زن سرپرست خانوار در سبزوار به علت فوت همسر معلولیت همسر اعتیاد و یا حبس در سبزوار وجود دارند که از حمایت های حوزه زنان سرپرست خانوار بهرهمند می شودند.

 

انتهای پیام/