دبیر سمینار جبر ایران از برگزاری بیست و پنجمین سمینار ملی جبر در سبزوار خبر داد.

 

به گزارش بصیر سبزوار،غلامرضا مقدسی با بیان اینکه این سمینار دومین رویداد بزرگ ریاضی کشور است اظهارداشت: پس از پیشنهاد دانشگاه حکیم سبزواری مبنی بر میزبانی این رویداد برای دومین بار این میزبانی به دانشگاه اعطا شد.

 

وی با اشاره به پتانسیل موجود در دانشگاه حکیم سبزواری بیان داشت: برگزاری سمینار ها و همایش های بزرگ و بین الملی در این دانشگاه به صورت موفق یکی از دلایل انتخاب این دانشگاه بوده است.

 

مقدسی با بیان اینکه این سمینار از اهمیت ویژه ای در زمینه  علوم پایه برخوردار است تاکید کرد: در حال رایزنی هستیم تا از معاونت وزارت برای حضور در این سمینار دعوت به عمل آید.

 

دبیر سمینار جبر ایران به حمایت انجمن ریاضی کشور از این سمینار بیان داشت: با توجه به اینکه این سمینار از مهم ترین رویدادهای کشور در حوزه ریاضی است می تواند نقش موثر و ویژه ای در افزایش دانش ریاضی داشته باشد باشد.

 

وی ارائه جدید ترین دست یافته های علمی در زمینه جبر را یکی از اهداف مهم برگزاری این سمینار دانست و افزود:با حضور  اساتید و اعضای هیئت علمی بسیاری از دانشگاه های سراسر کشور در این سمینار موضوعات مرتبط با جبر و ریاضیات مورد بررسی قرارخواهد گرفت.

 

دبیر سمینار جبر ایران تعداد مقالات رسیده به دبیرخانه سمینار را ۱۶۵ مقاله اعلام کرد و یادآور شد: پس از اتمام فرایند داوری مقالات، هیات داوران ۸۰ مقاله را برای ارائه به صورت سخنرانی در این سمینار انتخاب کرده اند که این مقالات در روزهای ۲۹ و ۳۰ تیرماه در دو نوبیت صبح و عصر ارائه خواهد شد.

 

انتهای پیام/