معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری سبزوار از برگزاری مراسم چهلمین روز درگذشت پدر شعر انقلاب در روز 31تیرماه خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار،حسین میر دشتی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اعلام خبر برگزاری مراسم چهلمین روز درگذشت این شاعر گرامی  اظهارداشت: این مراسم با حضور شاعران برجسته و شعرخوانی آنان بر مزار این شاعر انجام خواهد گرفت.

 

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری با بیان اینکه بزرگداشت استاد حمید سبزواری ترویج شعر و فرهنگ انقلاب است افزود: با هماهنگی های انجام شده در صددیم تا مراسمی با شکوه در حد نام این استاد بلند آوازه انقلاب برگزار کنیم.

 

وی با اشاره به خدمت شایسته این بزرگ مرد عرصه فرهنگ به انقلاب اسلامی ادامه داد: نمی توان حادثه ای را در تاریخ انقلاب اسلامی یافت که اثری از آن در سروده های استاد سبزواری نباشد.

 

همچنین گفتنی است طرح موقت آرامگاه استاد سبزواری با اعتبار ۲۰میلیون تومان تا هفته انده اجرایی شده و برای مراسم رونمایی خواهد شد.

 

به گفته مسئولان شهرداری این طرح موقتی بوده و برای طرح المان اصلب به صورت فراخوان از تمام هنرمندان این زمینه در کشور دعوت به عمل آمده است.

 

اجرای طرح موقت آرامگاه مرحوم سبزواری شامل محوطه سازی ، فضای سبز، کف سازی پارک جانبازان و سنگ مزار استاد سبزواری خواهد بود که  تحت نظارت معاونت فنی و عمرانی شهرداری و اجرا برعهدهسازمان آرامستانهای شهرداری قرار گرفته است.

 

حسین آقا ممتحنی معروف به حمید سبزواری شاعر معاصر که پدر شعر انقلاب لقب گرفته سحرگاه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ در سن ۹۱ سالگی در یکی از بیمارستان های تهران چشم از جهان فرو بست و ۲۶ خرداد در بوستان جانبازان سبزوار به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/