مسئول ستاد بازسازی عتبات در سبزوار از کمک سه میلیارد ریالی شهروندان سبزواری برای بازسازی عتبات عالیات خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار،دلبری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در سال گذشته مردم کشور در حدود ۸۰میلیارد تومان کمک های نقدی خود را جهت بازسازی عتبات عالیات به این ستاد اهدا کرده اند اظهارداشت: از این مبلغ ۲میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان سهم استان خراسان و سه میلیارد ریال سهم مردم سبزوار شده است.

 

وی با بیان اینکه این ستاد در پی سقوط صدام و حضور خیل مشتاقان زائرین در حرم ها با احساس نیاز به توسعه و ایجاد امکانات در عتبه و از سال ۸۲ آغاز به کار کرده است تصریح کرد: پس از افتتاح فاز اولیه صحن حضرت فاطمه(س) در حرم امام علی (ع)اجرای فاز دوم این صحن و همچنین عملیات اجرایی صحن عقیله بنی هاشم با مساحت ۸هزار متر مربع در کربلای معلی آغاز شده است.

 

دلبری ماموریت ویژه ستاد بازسازی عتبات خراسان را مربوط به شهر کاظمین و حرم امام موسی کاظم(ع) و امام جواد(ع) دانست و تاکید کرد: ساخت سه ایوان این حرم در حال حاضر برعهده این ستاد در استان خراسان قرار گرفته است.

 

وی با بیان اینکه طلا کاری هر ایوان نیازمند ۸هزار خشت طلا است تاکید کرد: قیمت هر خشت طلا ۳۰۰هزار تومان است که خیرین می توانند پس از اهدا این مبلغ ودرج نام خود برروی خشت طلا آن رادر ایوان به کار برند.

 

وی با اشاره به خدمت این ستاد در قالب موکب به زائران پیاده اربعین تشریح کرد: در همایش عظیم پیاده روی اربعین در سال گذشته بیش از ۱۱۰ هزار زائر به صورت کامل در موکبی که در۲۳کیلومتری کربلا ایجاد شده بود بهرهمند شدند.

 

انتهای پیام/