نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: در 15روز 1950 نفر کارگر در استان بیکار شده اند.

 

به گزارش بصیر سبزوار،حسین مقصودی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طی ۱۵روز گذشته بیش از ۱۹۵۰نفر از کارگران در استان برای دریافت حق بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند اظهارداشت: افرادی که برای دریافت حق بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند دارای سابقع کاری بین ۱۵ تا ۱۷سال دارند.

 

وی با اشاره به مشکلات حوزه صنعت در کشور و استان بیان داشت: ۱۳درصد از کل تولید شرکتی مانند کابل خودرو سبزوار صرف پرداخت بهره بانکی می شود و این در حالی است که نرخ استاندارد بهره در اکثر نقاط جهان بیش از ۳درصد نمی باشد.

 

مقصودی به طرح ایجاد شهرک صنعتی داورزن اشاره کرد و افزود: این طرح بدون هماهنگی با مراجع استانی کلنگ زنی شده و مدیرکل صنایع و معادن استان در تماس تلفنی با بنده اعلام کرده اند که اجرای این طرح به هیچ عنوان مورد تایید نمی باشد.

 

وی کلنگ زنی برای ایجاد ناحیه صنعتی در داورزن را امری نمایشی و بدون هماهنگی با مسئولین استان دانست.

 

وی همچنین در خصوص اعلام نرخ ۹درصد برای تورم در کشور بیان داشت: زمانی این نرخ تورم مورد اعتناء خواهد بود که نرخ بهره نیز به این مبلغ برسد.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه بیکاری و مشکلات اقتصادی در سبزوار به حد اعلای رسیده است بیان داشت: باید صنعت را از بی انگیزگی نجات دهیم تا بتوانیم برمشکلات غلبه کنیم.

انتهای پیام/