بسمه تعالی امام علی (ع) می فرمایند: اَلبَغىُ یَصرَعُ الرِجالَ وَ یُدنِى الاجالَ ؛ ظلم و تجاوز، انسان را زمین مى زند و مرگ ها را نزدیک مى سازد. روز قدس، یک روزِ به معناى حقیقى کلمه، بین المللیِ اسلامى است؛ روزى است که ملت ایران میتواند با کمک ملت هاى مشتاق دیگر، یک،حرف حقى […]

بسمه تعالی

امام علی (ع) می فرمایند:

اَلبَغىُ یَصرَعُ الرِجالَ وَ یُدنِى الاجالَ ؛

ظلم و تجاوز، انسان را زمین مى زند و مرگ ها را نزدیک مى سازد.

روز قدس، یک روزِ به معناى حقیقى کلمه، بین المللیِ اسلامى است؛ روزى است که ملت ایران میتواند با کمک ملت هاى مشتاق دیگر، یک،حرف حقى را فریاد کند که براى پنهان کردن آن حرف حق و خاموش کردن آن فریادشصت سال است که دستگاه استکبار دارد سرمایه گذارى می کند.(مقام معظم رهبری)

در این میان آنچه روح و جان انسان را به درد می آورد، خواب زدگی جمعی است که خود را مسلمان و خادم خانه امن الهی می دانند ، از این خادمان در حقیقت خائن از همان روز اول هم توقعی نبود اما از این مصیبت بالاتر اینکه چندسالی است کنفرانس کشورهای اسلامی هم خود به اغماء رفته است . سکوت بی معنا و اغمای بسیاری از سران و دولتمردان کشورهای اسلامی کار را به جایی رسانده است،  که چندسالی است این رژیم خبیث و سگ هارمنطقه ، زنجیر پاره کرده و همچون درندگانی بر جان بی دفاع و مظلوم مردم مسلمان فلسطین افتاده است فلسطینی که پاره تن اسلام است.

درک این مسئله برای ملتی که برای رسیدن به آنچه که میخواستند از همه چیزگذشتند و در برابر امواج خروشان دسیسه ها و دغلکاری دشمنان خود که دیدند دستشان از ملت کوتاه شده مقاومت کرده ، با غیرت ایستادند ،سخت است بدانی برادران دینی ات در حال جان دادن هستند ولی تو در کشورت آرام و قرارداری. این باور های قوی مردمان این سرزمین است که از آرامش خود گذشته وبرای یاری حق در مقابل تکفیری ها قد علم کردند،تکفیری هایی که حامیان گرگ صفتی چون آمریکا،اسراییل و رژیم های مرتجع عربی و … دارند.

حال میبینیم کسانی که برای رسیدن به قدرت در سرزمین خود ابتدا با شعار دفاع از مردم فلسطین به قدرت رسیدند حتی بعد از هتک حرمت مردمان سرزمینشان توسط این رژیم منحوس ، حال دست دوستی به سوی این رژیم دراز کرده و از شروطی که گذاشتند ، گذشتند تا حامیان پوشالی برای خود بسازند. آنها دچار اشتباه محاسباتی سختی شده اند و با این که تا به حال چندین بار خسران این محاسبات اشتباه را دیده اند دوباره دست تاراج به آبروی خود و سرزمینشان زده اند. اما نمی دانند که ملت های بیدار با چشم های باز نظاره گر رفتار آنان هستند.

روز قدس روز تلنگر به کسانی است که می پندارند ظلم یک امر عادی در جهان شده و راه مقابله ایی با آن وجود ندارد. کسانی که چشمان خود را در مقابل تمام رابطه های پنهانی پشت پرده برخی دولت های عربی با رژیم منفور اسراییل بسته اند ، کسانی که با کمال خونسردی به دشمن واضح و آشکار دین دست دوستی و پیمان داده اند. تکفیری ها هم که به پشتیبانی برخی از کشور های غربی و عربی ، سگ های هاری شده اند که به اسم اسلام در حال اسلام ستیزی هستند.

ای اعضای سازمان ملل کجایید که ببینید دل چندین هزار نفر به واسطه دولتی که به رسمیت شناختید خون شده است و به خطر عدم قطع منابع مالیتان چشمتان را بر ریختن خون مردم و کودکان بی گناه و مظلوم بسته اید . کاش سازمان ملل به جای آنکه سازمانی آمریکایی ، سعودی باشد ، واقعا سازمان ملل باشد  و همه جانبه به تمام دنیا نگاه کند ،دنیا فلسطین و سوریه ، یمن ، بحرین…. هم دارد. کاش کمی توجه می شد که حداقل داغ کمتری بر سینه اسلام می نشست.روز قدس درواقع روز مبارزه با ظلم وطلب حق مظلوم است ظلمی که سال هاست ما در غزه شاهد و ناظر آن هستیم و اکنون در سوریه ، یمن ، بحرین ، عراق و… .

لذا بسیج دانشجویی دانشگاه فناوری نوین سبزوار از شما ملت غیور و حق طلب ایران خواستار یم که چشمان حقیقت نگرتان را باز کنید و دست های حقیقت طلبتان را برای حمایت از مظلوم گره نمایید تا این مشت های گره شده مرهمی باشد بر دل داغدار امت اسلامی.

 

 

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار