رئیس خانه صنعت معدن و تجارت سبزوارگفت: توسعه صنعتی در منطقه با بخشنامه و دستور امکان پذیر نخواهد بود.

به گزارش بصیر سبزوار،حسن محرابی صبح امروز در همایش روز صنعت و معدن با بیان اینکه نباید تصور شود با دستور و بخشنامه می توان در منطقه توسعه صنعتی ایجاد کرد اظهارداشت: آنچه می تواند گفتمان اقتصاد مقاومتی را به عمل برساند پویایی بخش صنعت است.

 

وی با بیان اینکه مدیران می توانند در نهایت انحنای قانون را تا آستانه شکستن در نظر بگیرند تاکید کرد: قانونمندی به خودی خود امری پسندیده است اما می توان نهایت انعطاف را برای بخش صنعت و در خصوص تسهیل  در نظر گرفت.

 

محرابی ادامه داد: هماهنگی بین گروه نخبگان و مسئولین نقش مهمی در ایجاد کسب نتیجه لازم خواهد داشت و رضایت مندی گره سوم که همان مردم هستند را در پی خواهد داشت.

 

رئیس خانه صنعت معدن و تجارت سبزوار با اشاره به وظیفه جذب سرمایه گذار در بخش صنعتی توسط خانه صنعت و معدن تصریح کرد: باید با آسیب شناسی و پررنگ کردن نقش پژوهش محوری این وظیفه را انجام دهیم.

 

وی همچنین به اعطای تسهیلات در بخشهای تولیدی اشاره کرد و افزود: نظارت در بخش های مالی و پولی به گونه ای باشد که این تسهیلات از مسیر اصلی خود خارج نشود.

 

محرابی به معضل خام فروشی در بخش های مختلف اشاره کرد و بیان داشت: حلقه مفقوده عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی در بحث صنعت جلوگیری از خام فروشی است.

 

رئیس خانه صنعت معدن و تجارت سبزوار با بیان اینکه بانک ها صنعت گران را فراموش کرده اند عنوان داشت: بدهی هایی از قبیل دارایی، بیمه و حامل های انرژی سبب شده است که صنعت گران زمین گیر شده و در این میان بانک ها نیر برای اعطای تسهیلات واحد های صنعتی را از یاد برده اند.

 

وی ادامه داد: هنوز مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی مبنی بر ارائه تسهیلات با نرخ بهره پایین ،استمهال وام ها و بلامانع بودن اعطای تسهیلات با چک برگشتی هنوز به بانک ها و ادارات نرسیده است.

 

انتهای پیام/