مدیرعامل جمعیت هلال احمر سبزوار گفت: جاده های شرقی شهرستان نیزمند ایجاد پست امداد و نجات می باشد.

به گزارش بصیر سبزوار،محمد علی جباری صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه مسر سبزوار به سمت مشهد از پرتردد ترین جادههای کشور محسوب می شود اظهارداشت: نبود پست امداد ونجات به صورت ثابت از معضلات اصلی هلال احمر در این منطقه است.

 

وی با بیان اینکه پست امدادی به صورت موقت در زعفرانیه در زمان های پیک تردد دایر می شود بیان داشت: استقرار پست به صورت دائم در این منطقه  ایجاد ابنیه  زیرساخت های لازم می باشد.

 

جباری با بیان اینکه ماموریت هلال احمر علاوه بر اقدامات درمانی در حادثه نجات مصدومین و حادثه دیدگان در حین تصادفات نیز می باشد که وجود سه ست نجات نجات در شهرستان مارا با معضل جدی روبرو کرده است.

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر سبزوار همچنین با اشاره استقرار سه پست امداد و نجات دائم در جاده های مواصلاتی  شهرستان بیان کرد: در حال حاضر مدت زمان رسیدن نیروهای امدادی هلال احمر به محل حادثه بسته به فاصله زمانی بین ۴تا ۷دقیقه است.

 

وی همچنین به اجرای طرح خانواده آماده در مخاطرات با نام خادم اشاره کرد و افزود: این طرح با عنوان یک جنبش از خرداد ماه اغاز شده و با هدف اینکه در هر خانواده یک فرد آشنا به اقدامات کمک های اولیه و امدادی وجود داشته باشد انجام می شود.

 

جباری تصریح کرد: در این طرح و تا پایان سال ۹۵ حدود ۳هزار نفر اموزش خواهند دید.

 

انتهای پیام/