پیکر پدر شعر انقلاب پس از تشییع بر دوش همشهریانش در پارک جانباز سبزوار به خاک سپرده شد.

به گزارش بصیر سبزوار،صبح امروز و با حضور انبوه مردم انقلابی ،مسئولان کشوری ،استانی و شهرستان در سیل اندوه غم از دست دادن پدری شعر انقلاب تشییع و در آرامگاه ابدی جای گرفت.

 

پس از اقامه نماز توسط آیت الله محمد حسن علوی در مسجد جامع مراسم تشییع آغاز و تا میدان کارگر سبزوار بر دوش مردم عزادار سبزوار ادامه پیدا کرد.

 

پس از رسیدن پیکر به محلی که از قبل برای تدفین آماده شده بود پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در رسای این شاعر انقلاب قرائت شد.

 

صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد در این مراسم نیز با تسلیت فقدان استاد شعر انقلاب سبزواری از ایفای نقش ایشان در صحنه های مختلف انقلاب گفت و افزود: سبزواری زاده سبزوار بود و فرزند ایران بود.

 

وی با بیان اینکه ایران، اسلام و انقلاب به وجود این فرزند می بالد  تصریح کرد: وی چون دعبل خزاعی شهر به شهر نوای شعرش را طنین انداز کرد و نام ماندگارش در تمام اعصار باقی است.

صالحی با بیان اینکه گرچه به ظاهر چهره در نقاب خاک خواهد کشید افزود: سبزواری نخواهد مرد چون شعر انقلاب زنده است .

 

معاون فرهنگی وزارت ارشاد شبزواری شهید زنده انقلاب دانست و بیان کرد: درزمان جنگ شهدای با شعرهای سبزواری پای در دفاع از اسلام و انقلاب گذاشتند.

 

علی رضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی نیز در این مراسم با بیان اینکه استاد سبزواری پیام انقلاب را در اشعارش به گوش همکان رساند تاکیدکرد: نقش بی بدیل استاد سبزواری در انقلاب بسیار تاثیر گذار بود.

 

وی با بیان اینکه هویت دینی در شعر استاد سبزواری به وضوح دیده می شود تصریح کرد: ایشان از ظرفیت شعر به طور کامل استفاده کرد.

 

در ادامه گروه سرودی متشکل از نسل های مختلف انقلاب اشعار و سرودهای انقلابی استاد حمید سبزواری  را اجرا کردند.

 

انتهای پیام/