استاد حسین ممتحنی شاعری است متعهد و بدور ازحاشیه که فقط وامدار انقلاب اسلامی بود و در ابتدای انقلاب که نیاز شدید به شاعران مردمی متدین و انقلابی حس می‌شد، وجود پر خیرش مانند آبی بود که به کام تشنگان بارید.

به نام حضرت دوست

حمید سبزواری، صریح و ثابت‌قدم و موقع‌شناس، هنر والا و فاخر خود را به خدمت گرفت تا انقلاب اسلامی و نظام برآمده از آن را از جنبه‌ی اثرگذار شعر روان و جذّاب، تغذیه و تأمین کند. سرودها و منظومه‌های بلند و غزلها و قصیده‌های خوش‌ساخت و پر مضمون او، ثروت ادبیِ درخوری را تقدیم انقلاب کرد. با انقلاب زیست و برای اسلام و انقلاب سرود و وفادارانه در کنار انقلاب ماند. رحمت و رضوان خدا نصیب او باد.                             امام خامنه ای (مدظله العالی)

خبر جانکاه هجرت غریبانه ی نشان صادق ادب پروری سرزمین سربداران و پدر مهربان شعر انقلاب و چهره ماندگار ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و خالق سرودهای خاطره انگیز تلخ و شیرین دوران ابتدای انقلاب ، غم بی پایانی را بر قلب هنر دوستان و مردم انقلابی ایران اسلامی و همشهریان قدردان سبزواریش رقم زد و  امام المسلمین و فرزندان انقلابی اش را در تاثری جانسوز فرو برد.

زبان فاخر ، در شعر حمید ، با مضمون انقلابی و مکتبی ، آمیزه ای مطلوب و ارزنده پدید آورد و مجموعه شعر او در دیوان معاصر فارسی ، فصل رغبت انگیز و شایسته ای گشود.

استاد حسین ممتحنی شاعری است متعهد و بدور ازحاشیه که فقط وامدار انقلاب اسلامی بود و در ابتدای انقلاب  که نیاز شدید به شاعران مردمی متدین و انقلابی حس می‌شد، وجود پر خیرش مانند آبی بود که به کام تشنگان بارید.

انتشار آثار این شاعر انقلابی بی‌شک گامی بزرگ در جهت غنی‌سازی گنجینه ادبیات و عرضه آن به مشتاقان و هنرشناسان بود و در حقیقت باید گفت  حمید سبزواری یک الگوی شایسته برای همه شاعران انقلاب بود.

حال باید جای خالی حمید انقلاب را دید و افسوس خورد و امید داشت تا جوانان شاعر انقلابی مان با تلاش جهادی خود این خلاء بزرگ را پر نمایند.

ما پاسداران و بسیجیان دیار سربداران ضمن عرض تسلیت به خانواده بزرگوار ممتحنی و عموم همشهریان عزیز از همه دوستداران و فرزندان انقلابی سبزوار دعوت می کنیم تا تجلی قدردانی و قدرشناسی خود را در آیین تشییع و تدفین این چهره ماندگار و مایه مباهات شهرمان به معرض نمایش بگذاریم و همه با هم در غم فراقش سرود درد بسراییم.

وعده دیدار با پدر انقلابی مان : چهار شنبه ۲۶ خرداد ساعت ۹صبح مسجد جامع سبزوار

روابط عمومی سپاه سبزوار