استاد «حمید سبزواری» به عنوان نشان صادق ادب پروری سرزمین سربداران ثبت تاریخ شد فقدان این الگوی انقلابی را در عرصه شعر و هنر را به مردم قهرمان آفرین سبزوار تسلیت عرض می کنم.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله علم الهدی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد مقدس در پی درگذشت شاعر نامدار و هنرمند ثابت‌قدم آقای حمید سبزواری، پیام تسلیتی صادر کردند. متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

رحلت شاعر هنرمند انقلاب اسوه بکارگیری توان هنر در خدمت انقلاب مقدس اسلامی استاد حمید سبزواری موجب تألم خاطر گردید.

این چهره افتخار آفرین به عنوان نشان صادق ادب پروری سرزمین سربداران ثبت تاریخ شد فقدان این الگوی انقلابی را در عرصه شعر و هنر به مردم قهرمان آفرین سبزوار و بازماندگان داغدیده آن عزیز تسلیت عرض می کنم و در آستان ملک پاسبان غوث الملهوف امام رئوف (علیه السلام) برای آن مرحوم طلب مغفرت و علو درجات دارم.

به گزارش سلام سربدار به نقل از آستان نیوز، تولیت آستان قدس رضوی نیز در پی درگذشت استاد حمید سبزواری؛ شاعر انقلاب اسلامی، پیام تسلیتی منتشر کرد.

متن پیام حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
با تأثر و تأسف درگذشت شاعر متعهد و انقلابی، جناب آقای حمید سبزواری را تسلیت عرض می‌کنم.

این شاعر پرآوازه روزگار ما، نمونه بارز و مثال‌زدنی هنرمند انقلابی بود که هنر قدسی خویش را در مسیر درست و صحیح و برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی به کار برد.

سرودها و قصیده‌های پرشور او همواره در حافظه و خاطره ملت مؤمن ایران ماندگار و اجر تلاش‌های او نزد خداوند متعال محفوظ خواهد بود.

در جوار مضجع منور رضوی و در روزهای پر از رحمت ماه خدا، برای آن فقید سعید علوّ درجات و رحمت واسعه الهی مسألت نموده و این مصیبت را به محضر رهبر فرزانه انقلاب و کاروانسالار قافله هنر و ادب و خاندان آن عزیز سفر کرده تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم.

سید ابراهیم رئیسی
تولیت آستان قدس رضوی