فرزند ارشد استاد حمید سبزواری گفت: رو حیه انقلابی گری در بررسی اشعار پدرم کاملا مشهود است.

محسن ممتحنی در گفتگو با بصیر سبزوار با بیان اینکه ایشان همیشه بروز بوده و در صحنه حضور داشتند اظهارداشت: در بررسی اشعار پدرم رو حیه انقلابی گری کاملا مشهود و محسوس است.

 

وی با بیان اینکه ایشان در عرصه های مختلف اجتماعی و در مبارزات انقلاب حضور داشتند بیان داشت: در اشعار قبل از انقلاب استاد سبزواری نیز عرق به اسلام موج می زند.

 

ممتحنی با اشاره به اشعار سروده شده استاد سبزواری  در زمان قبل از انقلاب و در در طول جنگ تحمیلی و بعد از انقلاب تصریح کرد: وی در هر اتفاقی که در صحنه اجتماعی می افتد دین خود را ادا کرده و و خود را موظف به انجام مسئولیت می دانست.

 

فرزند استاد سبزواری همچنین در خصوص رابطه ایشان با امام خامنه ای بیان داشت: رابطه ایشان با رهبر معظم انقلاب مربوط به زمان تبعید ایشان است که به صورت جلسات شبانه با فرهیختگان و دور از نظر دستگاه ستمشاهی در سبزوار برگزار می شد.

 

وی ادامه داد: در آن زمان معمولا جمعی ۱۵نفره با حضور آیت الله خامنهای  و به صورت مخفیانه جلساتی را در سبزوار برگزار می کردند که تاثیرات بسزایی را در پی داشت.

 

فرزند حمید سبزواری همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی برمحل دفن پدرشان ابراز داشت: تمایل بنده و خانواده بر دفن در محل خانه قدیمی مان در سبزوار است.