مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سبزوار از پرداخت بیش از 87میلیارد و 750میلیون ریال تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان این نهاد خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار،محمد داورزنی در گفتگو با بصیر سبزوار با بیان اینکه مهمترین اولویت این نهاد ایجاد اشتغال و خودکفایی مددجویان است اظهارداشت: در این راستا بیش از ۸۷میلیارد و ۷۵۰میلیون ریال تسهیلات خود اشتغالی به ۷۳۳نفر پرداخت شده است.

 

وی با اشاره به اینکه مبلغ پرداختی به هرکدام از مددجویان به طور میانگین ۱۵۰میلیون ریال بوده است ادامه داد: تسهیلات پرداختی در حوزه های دامداری ،گلخانه ، تولیدی پوشاک و در راستای حمایت از تولید و اقتصاد مقاومتی بوده است.

 

داورزنی ادامه داد: تیم های نظارت اداره پس از پرداخت وام به صورت دوره های مشخص از طرح ها اجرایی سرکشی کرده و با نظارت دقیق نخواهند گذاشت وام ها از مسیر اصلی خود که همان ایجاد شغل و کمک به تولید ملی هستند خارج شود.

 

مدیر کمیته امداد سبزوار همچنین با بیان اینکه حمایت از واحد های موفق در دستور کار سازمان است تاکید کرد: در صورت موفقت طرح ها اشتغالزایی و با هدف گسترش کارگاها وام های متمم نیز به مددجویان پرداخت خواهد شد.

 

وی به نقش موثر آموزش در موفقیت افراد در مشاغل مختلف اشاره کرد و بیان داشت: در راستای آموزش متقاضیان برای ورود به بازار کار بیش از ۲هزار و صدو دوازده نفر از مددجویان از طریق سازمان فنی و حرفه ای در رشته های مختلف آموزش های لازم را فراگرفته اند.

 

انتهای پیام/