مدیر کانون فرهنگی هنر مساجد سبزوار از افتتاح اولین مرکز آموزش و آفرینش هنرهای دینی در سبزوار خبر داد.

علیرضا رادمان در گفتگو با بصیر سبزوار،با بیان اینکه این مرکز اولین مرکز آموزش و آفرینش هنرهای دینی در کانون های فرهنگی هنری مساجد درسطح کشور می باشد اظهارداشت: در صددیم تا جایگاهی را برای جوانان و نوجوانان علاقمند به هنرهای دینی ایجاد کرده تا در زمینه خلق آثار هنری دینی گام  برداریم.

 

وی با اشاره به جمعیت بالای جوانان و نوجوانان در سبزوار ادامه داد: هدف از این طرح استفاده از پتانسیل بالای   جوانان و نوجوانان هنرمند در زمینه خلق آثا دینی و ترغیب آنها به سمت مسجد با رویکردی هنری خواهد بود.

 

رادمان کادرسازی هنری را از دیگر اهداف این طرح عنوان کرد و ادامه داد: یکی از رسالت های کانون های فرهنگی هنری مساجد کادر سازی در زمینه های مختلف دینی است و امیدواریم تا بتوانیم کادر هنری مناسب با برای شهرستان رقم بزنیم.

 

مدیر کانون های هنری مساجد با بیان اینکه تولیدات این مرکز در حوزه های نمایش ها با مظامین دینی ، تولید اثرهای تجسمی ،شعر های آیینی و … خواهد بود تصریح کرد: در فاز های بعدی طرح می توان به سمت تولید انیمیشن و بازی های رایانه ای با محتوای دینی حرکت کرد.

 

وی ادامه داد: مراسم افتتاح نخستیم مرکز آموزش و آفرینش هنرهای دینی صبح جمعه با حضور رئیس کانون های فرهنگی و هنری استان خراسان رضوی در مجتمع بیهقی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/