معاون جذب مشارکتهای مردمی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی از کمک های 630میلیاردی خیرین به این نهاد در سال گذشته خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار جواد بهنام شب گذشته و در حاشیه مراسم تجلیل از خیرین در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۶۳۰میلیارد ریال توسط خیرین به این نهاد در قالب کمک های نقدی و غیر نقدی اهدا شده است اظهارداشت: ۴۵۰میلیارد ریال از این کمک توسط سازمان ها و موسسات خیریه وابسته جمع اوری شده و ۱۸۰ میلیارد ریال نیز به صورت مستقیم توسط خیرین به اداره های سراسر استان اهدا شده است.

 

وی با بیان اینکه تامین مسکن از مهم ترین دغدغه های این اداره برای مددجویان است ادامه داد: در سال گذشته ۴۰۰واحد مسکونی با کمک خیرین، بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان احداث و به مددجویان کل استان تحویل شده است.

 

وی همچنین ادامه داد: امیدواریم در سال جاری نیز با احداث ۵۰۰واحد مسکونی دیگر گامی در خصوص خانه دار کردن خانواده های تحت حماین نهاد برداریم.

 

معاون جذب مشارکتهای اداره کل بهزیستی با بیانا ینکه خانواده هایی با دو معلول و بیشتر دراولویت خانه دار شدن قرار می گیرند ادامه داد: به ازای هر معلول ۱۰میلیون تومان کمک بلاعوض سازمان به خانواده ها برای خانه دار شدن خواهد بود که این رقم برای افراد فاقد معلول ۴میلیون تومان است.

 

وی هکچنین با اشاره به کمک ۵ملیونی خیرین برای ساخت هر واحد مسکونی تصریح کرد: خوشبختانه علی رغم مشکلات اقتصادی موجود برای کل افراد جامعه رشد کمک های خیرین همچنان ادامه داشته است.

 

بهنام همچنین از توزیع ۶۰هزار سب کالایی در ماه مبارک رمضان به مددجویان خبر داد.

 

انتهای پیام/