در طول مدت جبهه خبرنگاران و عکاسانی بودند که ثبت وقایع می کردند آنروز هم رزمندگان روبروی دوربین عکاسی ایستادند و از اراده قوی که درآنها به وجود آمده بودحالت پیروزی به خود گرفتند

محمد رضا چشمی از رزمندگان سبزواری است حاضر در عملیات بیت المقدس است که در مرحله دوم عملیات مجروح شده است.

 

وی در خصوص حضورش در عملیات به خبرنگار ما می گوید : روز دهم اردیبهشت ماه بود که همراه گروه اخلاص که متشکل از جهادگران سبزواری بود در منطقه سوسنگرد حاضر بودیم و آماده اعزام به منطقه برای اجرای مرحله دوم عملیات بیت المقدس شده بودیم.

نحوه ثبت عکس رزمندگان فتح خرمشهر روی اسکناس ۲۰۰تومانی

چشمی ادامه می دهد روز جمعه ۱۵اردیبهشت بود که تا ۱۵کیلومتری خرمشهر رسیده بودیم به موازات  جاده اصلی در اطراف مقر ایستاده بودیم ، در طول مدت جبهه خبرنگاران و عکاسانی بودند که ثبت وقایع می کردند آنروز هم رزمندگان روبروی دوربین عکاسی ایستادند و از اراده قوی که درآنها به وجود آمده بودحالت پیروزی به خود گرفتند بعد از پیروزی این عکس را روی جلد مجله سرباز به مناسبت پیروزی خرمشهر چاپ شد و بعد از آن متوجه شدیم که عکس به عنوان نماد پیروزی برروی اسکناس های ۲۰۰تومانی نقش بسته است.

 

این جانباز عملیات بیت المقدس در مورد نحوه اطلاع از چاپ عکس روی اسکناس ۲۰۰تومانی می گوید: از طریق یکی از دوستان که پرچم بدست در ابتدای تصویر است از چاپ عکس مطلع شدم.

 

وی ادامه می دهد: نفر پرچم بدست نیز علی اکبر مهدوی از رزمندگان گروه اخلاص است که در عملیات حضور داشت و بعد از چاپ بنده اطلاع داد.

 

چشمی همچنین در خصوص گروه اخلاص توضیح می دهد : درآن عملیات در حدود ۱۵ الی بیست نفر از جهادگران سبزوار حضور داشتند که تقریبا همگی مجروح و یا شهید شدند.

200تومانی