مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره نوجوان سالم با تجلیل از آثار برتر ارسالی به جشنواره در سبزوار برگزار شد.

به گزارش بصیر سبزوار،صبح امروز جشنواره نوجوان سالم در رده شهرستانی با معرفی آثار برتر به به کار خود پایان داد و از نفرات برتر این جشنواره با اهدا لوح تجلیل شد.

 

مدیر آموزش و پرورش سبزوار در این مراسم با بیان اینکه جشنواره نوجوان سالم درقالب برنامه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی برگزار شده است اظهارداشت: در حال حاضر فرآیند پیشگیری از جرائم کج رفتاری ها و آسیب هایی که متوجه فرزندان است دارای علل مختلفی است که باید به تمام آنخا پرداخته شود.

 

مرتضی بینش با بیان اینکه دسترسی به محیط خانواده تا حد زیادی نا ممکن است تاکید کرد: باید در سازمان مدرسه این توان را تا حدی بالا ببریم که این کمبود نیز جبران شده و تاثیر خود را بر خانواده و محیط بگذارد.

 

وی با اشاره به اینکه پیشگیری از آسیب های اجتماعی به عنوان یک تکلیف بر گردن آموزش و پروش است تاکید کرد: علاوه بر تکلیف ادارای این عمل به نوعی وظیفه شرعی و دینی افراد در برابر یکدیگر محسوب شده تا در آینده شاهد جامعه ای سالم باشیم.

 

مدیر آموزش و پرورش سبزوار به اضطراب ها و سختی های نظام آموزشی کشور اشاره کرد و افزود: سختی های نظام آموزشی کشور از قبیل فرآیند های علمی غیر ضرور و نگاه تک بعدی به بحث علم سبب شده تا فعالیت های پرورشی در انزوا قرار گرفته و پرداختن به این مسائل سخت تر از حد ممکن باشد.

 

بینش بابیان اینکه ۶۰مدرسه سبزوار به عنوان سهمیه در انجام اقدامات پیشگیرانه در نظر گرفته شده بود تصریح کرد: با هماهنگی و تلاش مجموعه ۱۵۰مدرسه را تحت پوشش این طرح قرار دادیم.

 

انتهای پیام/