یادواره شاهدان قلم به مناسبت بزرگداشت 177شهید فرهنگی و دانش آموز سبزوار برگزار شد.

به گزارش بصیر سبزوار،مدیر آموزش و پرورش سبزوار صبح امروز در این مراسم با بیان اینکه آشنا کردن دانش اموزان با ارزش های دفاع مقدس و رشادت های رزمندگان مهم ترین هدف برگزاری بادواره شهدای قلم بوده است اظهار داشت: در راستای اسن هدف و با ایجاد مرکز شهید پژوهی در سبزوار بیش از ۱۵۰۰اثر دانشآموزی در قالب های مقاله زندگی نامه و …به دبیرخانه یادواره ارسال شده است.

 

مرتضی بینش با بیان اینکه ۱۷اثر از دانش آموزان سبزوار به مرحله کشوری راه پیدا کرده است ادامه داد:در راستای ارائه مقالات بیش از ۲۰۳اثر از سوی معلمان و فرهنگیان نیز به دبیرخانه یادواره ارسال شده است.

 

وی همچنین در خصوص فعالیتهای مرکز شهید پژوهی سبزوار بیان کرد: خوشبختانه با ایجاد این مرکز فضایی خوبی برای آشنایی معلمان و دانش آموزان با شهدا و سبک زندگی آنها فراهم شده به گونه ای که بیش از ۹۰۰همکار فرهنگی در گروه های مختلف اقدام به پژوهشهای دو و سه نفره کرده اند.

 

بینش همچنین به تدوین دوکتاب در حوزه شهدای دانش اموز سبزوار اشاره و تصریح کرد: علاوه بر این دو مجموعه کتاب جمع آوری کتاب شعر شهدای دانش اموز سبزوار نیز دستور کار قرار گرفته است.

 

مدیرآموزش و پرورش سبزوار همچنین در این مراسم با بیان اینکه شهید احمد نظیف به عنوان کوچک ترین شهید دانش آموز  دفاع مقدس ازسبزوار می باشد بیان داشت: طبق مصوبه آموزش و پرورش تمام یادواره شهدای دانش آموز در سراسر کشور با نام شهید نظیف برگزار خواد شد.

انتهای پیام/