همزمان با زادروز ولات حضرت علی (ع)و روز پدر مراسم پدر آسمانی نیایش یادواره اولین شهید مدافع حرم از دیار سربدارن برگزار شد.

 

 

به گزارش بصیر سبزوار، معاون پژوهش‌ و مطالعات راهبردی مؤسسه روایت سیره‌شهدا در این مراسم که با حضور جمع کثیری از مردم ولایتمدار سبزوار روداب و دامرود بر مزار این شهید والامقام برگزار شد اظهار داشت: درسی که شهدا به ما می دهند ولایت پذیری و دفاع از اسلام در هر نقطه ای از جهان می باشد.

 

حجت الاسلام محمد باقر نادم با بیان اینکه شهدا مورد عنایت ویژه خداوند قرار گرفته اند تاکید کرد: باید با الگو قرار دادن زندگی آنها سعی کنیم تا در راه ولایت گام برداریم.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر دشمن سعی دارد با جنگ نرم به اهداف خود در زمینه های فرهنگی برسد تصریح کرد: برگزاری یادواره شهدا باید به گونه ای باشد که سبب افزایش گاهی و بصیرت مردم شود.

 

حجت الاسلام نادم با بیان اینکه استکبار ستیزی از جمله اهداف عالی انقلاب اسلامی است ابراز داشت : استکبار جهانی سعی دارد تا این هدف را از انقلاب گرفته و جوانان ما را متکی به غرب بار بیاورد.

 

مسئول مؤسسه فرهنگی‌ هنری تبیان قم با بیان اینکه کم رنگ کردن باورهای دینی و سوق دادن جوانان به سوی زندگی با سبک غربی از دیگر اهداف دشمنان اسلام است تاکید کرد: امروزه وظیفه ما رواج دادن سبک زندگی اسلامی در کشور است.

 

وی ادامه داد: با استفاده از سبک زندگی اسلامی است که جوانانی مانند شهید دامرودی ها برای دفاع از این مرز بوم و حریم اهل بیت عصمت تربیت می شوند.

 

 

گفتنی است شهید رضا دامرودی اولین شهید مدافع حرم از دیار سربداران است که در مهر ماه سال گذشته به درجه رفیع شهادت نائل آمد و امسال نیایش دختر سه ساله وی اولین روز پدر را بعد شهادت پدرش بر مزار آن جشن گرفت.

 

انتهای پیام/