صبح امروز طی مراسم تودیع و معارفه از زحمات سیدجمال موسوی تجلیل و مریم مسعودی فر به عنوان سرپرست جدید مرکز بهداشت و سلامت سبزوار معرفی شد.

به گزارش بصیر سبزوار،رئیس دانشگاه علوم پزشکی در این مراسم با تقدیر از زحمات موسوی در مدت تصدی این مسئولیت گفت: سال ۹۴سال نا مناسبی از لحاظ اعتباری برای اکثر دستگا ها و دانشگاه علوم پزشکی بود.

 

علیرضا مسلم با بیان اینکه  حوزه سلامت کشور دارای چالش های فراونی است ادامه داد: تنها ۲۵ درصد وظایف حوزه سلامت به دست دانشگاه های علوم پزشکی قابل اجرا و حل است و ۷۵درصد دیگر را باید با تعامل دستگاههای مربوط حل کنیم.

 

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت شورای اسلامی شهر و همچنین خیرین سلامت در این حوزه تاکید کرد: یکی از مهم ترین راه ها برای افزایش خدمات سلامت ، آموزش از سنین کودکی و افزایش نظارت ها به صورت کیفی است.

 

مسلم همچنین با اشاره به پایین بودن برخی از شاخص ها سلامت نسبت به میانگین کشوری و استانی تصریح کرد: یکی از وظایف فعالیت در دوره جدید تلاش برای بهبود این شاخص ها تا رسیدن به میانگین استانی خواهد بود.

 

مسعودی فر رئیس جدید مرکز بهداشت سبزوار نیز در این جلسه اهداف خود در مسئولین جدید را افزایش امید به زندگی در بین سالمندان وتلاش برای کاهش بیماری های غیر واگیر و همچنین کاهش مرگ و میر در نوزادان و کودکان زیر ۵سال عنوان کرد.

 

وی رسیدن به این اهداف را در سایه افزایش سطح سواد سلامت جامعه دانست.

 

انتهای پیام/